Pierwsi recenzenci mówią, że to może być najlepszy serial roku. Widowiskowy i intymny "Pachinko"

To będzie dobry tydzień dla fanów seriali - wracają niezwykle popularni "Bridgertonowie", a premierę będzie miał także bardzo obiecujący nowy tytuł - "Pachinko". A co w kinie? Polecamy "Piosenki o miłości".

"Pachinko" to nowa produkcja Apple TV+. Recenzent EW.com pyta po obejrzeniu odcinków:

Czy za wcześnie, żeby obwieścić tytuł najlepszego serialu roku?

Zachwytów jest więcej (na razie ma 100 proc. pozytywnych recenzji zebranych w serwisie Rotten Tomatoes). Sprawdźcie w nowym odcinku POPkultury, o czym opowiada ta produkcja:

Zobacz wideo Pierwsi recenzenci mówią, że to może być najlepszy serial roku. "Pachinko" już w Polsce

W odcinku mówimy także o powrocie "Bridgertonów", czyli jednego z najpopularniejszych tytułów Netfliksa w historii. Tym razem na pierwszym planie będzie najstarszy syn w rodzinie - wicehrabia Anthony Bridgerton. Zapowiadamy też czarno-biały film "Piosenki o miłości", który na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni wygrał Konkurs Filmów Mikrobudżetowych. W rolach głównych występują Tomasz Włosok i Justyna Święs.

Więcej informacji o filmach i serialach na stronie głównej Gazeta.pl

Oczywiście, musimy też o czymś w naszym programie pogadać. Tym razem na tapet bierzemy filmy Pedro Almodovara i historie jego współpracy z Antonio Banderasem oraz Penelope Cruz.

Premiery filmowe, czyli co nowego?

A co jeszcze w tym tygodniu nowego w kinach? Premiery filmowe to m.in. "Marzec '68", którego akcja rozgrywa się w Warszawie. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza "Dziadów", które wystawiane były w Teatrze Narodowym przez Kazimierza Dejmka. Wśród protestującej młodzieży są także Hania (Vanessa Aleksander) i Janek (Ignacy Liss). Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi, szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira "Romeo i Julia", w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie.

Inną produkcją, która pojawi się na dużym ekranie, jest polska komedia "Jakoś to będzie". Premierę 25 marca mają też animowany "Zając Max: Misja pisanka" oraz "Wielka wolność" - nagrodzony w Cannes w przeglądzie Un Certain Regard i dwiema Europejskimi Nagrodami Filmowymi.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: