Zarobił na piosence 20 mln, ale przez lata nie dostawał tantiem. Z pozwami o plagiat nie ma żartów [POPkultura]

Ed Sheeran niedawno wygrał proces w sprawie piosenki "Shape of you". Przy okazji przyglądamy się innym sporom sądowym o plagiaty muzyczne. To oczywiście nie wszystko, co zobaczycie w nowym odcinku.

Jak zwykle, na początek w "POPkulturze" są trzy nowości, nawet jeśli prowadząca wyjątkowo jest tylko jedna. Zobaczcie sami:

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Więcej o filmach poczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Premiery kinowe

Oprócz wspomnianych w programie:

  • "Wikinga", który przeniesie widzów w X wiek do mroźnej Islandii;
  • "Barry'ego", który po długiej przerwie wraca do HBO Max;
  • "Nieznośnego ciężaru wielkiego talentu" z Nicholasem Cage'em

do kin wchodzi także m.in. "Sonic 2: Szybki jak błyskawica", w którym powraca niebieski jeż. Tym razem Sonic łączy swe siły w celu ratowania świata z nowym przyjacielem, Tailsem. To miły i szlachetny żółty lis o dwóch ogonach, dzięki którym może latać. Razem stawią czoła złowieszczemu Doktorowi Robotnikowi i jego pomocnikowi Knucklesowi, którzy planują zdobyć Magiczny Szmaragd.

Inna premiera to "Szalony świat Louisa Waina", która opowiada o życiu i twórczości Louisa Waina - ekscentrycznego artysty-geniusza, który miał prawdziwego kota na punkcie kotów i swoją miłością do tych zwierząt zaraził całą Anglię, a z czasem cały świat. W roli głównej wystąpił Benedict Cumberbatch ("Dr Strange", "Sherlock"). Nominowanemu do Oscara aktorowi na dużym ekranie partnerują, m.in.: nagrodzona Złotym Globem odtwórczyni roli Królowej Elżbiety II z serialu "The Crown" Claire Foy, twórca globalnych przebojów "Jojo Rabbit" i "Thor: Ragnarok" Taika Waititi oraz ikona mrocznego rocka, muzyk i kompozytor Nick Cave.

Plan filmowy 'Rust', na którym doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem Halyny Hutchins i Aleca Baldwina. Aktor postrzelił operatorkę z rekwizytu - broń miała być nienaładownaWstrząsający raport po tragedii na planie "Rust" z Baldwinem

Warto też zwrócić uwagę np. na "Bigger Than Us", którego producentką jest nagrodzona Oscarem aktorka i aktywistka Marion Cotillard. Film był prezentowany podczas ubiegłorocznego MFF w Cannes w sekcji "Kino dla klimatu", mającej na celu zwiększenie świadomość widzów na temat zmian klimatycznych i ich wpływu na środowisko. Melati - główna bohaterka filmu - od lat walczy z zanieczyszczeniem plastikiem, z którym zmaga się jej rodzima Indonezja. Widzowie będą mogli obserwować jej podróż i spotkania z innymi młodymi ludźmi walczącymi o przyszłość naszej planety.

Ezra MillerZnów w areszcie. Rzekomy atak gwiazdy "Fantastycznych zwierząt" z użyciem krzesła

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: