Słyszała, że jest "za stara", a "mężczyźni nie lubią, gdy kobiety się za nich przebierają". Nie posłuchała

Jak zwykle w "POPkulturze" polecamy trzy nowości, a w tym najnowszym rozmawiamy poza tym o prawdziwej ikonie popkultury - Barbrze Streisand.

"Grace i Frankie", nowy album, który wydała Norah Jones i serial "Undone" to trzy polecane przez nas tytuły. Zobaczcie cały odcinek:

Zobacz wideo Dziś ikona popkultury. Na początku kariery Barbrze Straisand doradzali, by nie występowała pod własnym nazwiskiem

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Grace i Frankie" w Netfliksie, Norah Jones na płycie, a "Undone" w Prime Video. Więcej o nowościach

Jane Fonda (Grace), Lily Tomlin (Frankie), Martin Sheen (Robert), Sam Waterston (Sol), Baron Vaughn (Nwabudike), Ethan Embry (Coyote), Brooklyn Decker (Mallory), June Diane Raphael (Brianna), Peter Cambor (Barry), Lindsey Kraft (Allison), Marsha Mason (Arlene), Tim Bagley (Peter), Peter Gallagher (Nick Skolka), Christine Woods (Jessica) - cała obsada serialu "Grace i Frankie" jest niesamowita. Netflix zapewnia, że chociaż siódmy sezon jest ich ostatnim, Grace i Frankie dopiero się rozkręcają. 29 kwietnia 2022 roku będzie można oglądać drugą - i ostatnią - część finałowego sezonu.

Muniek Staszczyk w rozmowie z Gazeta.pl Muniek Staszczyk: Nie jestem takim kozakiem i pistoletem jak kiedyś [WYWIAD]

Jeśli chodzi o Norę Jones, 29 kwietnia w Blue Note/UMe ukaże się "Come Away With Me: 20th Anniversary Super Deluxe Edition", niezwykła 44-ścieżkowa kolekcja, prezentująca pierwotną odsłonę wyjątkowego talentu wokalistki. Po raz pierwszy poznamy pełną historię tworzenia tego albumu, należącego już do klasyki. W rozmowie z Gazeta.pl Jones opowiadała o swoim debiucie:

Wiesz, jako dzieciak i młoda dziewczyna miałam na punkcie jazzu prawdziwą obsesję. Żyłam i oddychałam jazzem, który postrzegałam bardzo książkowo - jazz miał swoje zasady, których trzeba było przestrzegać. Na uniwersytecie, gdzie studiowałam pianistykę jazzową, spotkałam ludzi, którzy myśleli tak samo jak ja. Groziliśmy pięścią tym, którzy śmieli brudzić w jakiś sposób tę naszą piękną, idealną w swoim szaleństwie muzykę. Mój pierwszy album wydała Blue Note, wytwórnia jazzowa, więc teoretycznie płyta też mogłaby być w stu procentach jazzowa - tymczasem w praniu okazało się, że nie jest. Po drodze wytrąciło się wiele dźwięków z różnych gatunków, które nauczyłam się doceniać. Dziś te metki gatunkowe zupełnie mnie nie interesują, robię, co mi się podoba. Nadal kocham jazz całym sercem, ale mogę też z ręką na tym sercu powiedzieć, że po prostu kocham muzykę jako ogół.

Norah Jones Norah Jones: Metki gatunkowe mnie nie interesują. Robię, co mi się podoba

Natomiast "Undone" to przykład - o czym wspominamy w odcinku - produkcji, w której wykorzystano animację rotoskopową. To film lub serial, w którym dzięki rotoskopowi film aktorski zmienia się na film animowany - poprzez ręczne, klatka po klatce, odrysowanie występujących na nim form. Rotoskop wyświetla klatki filmu na papier, a te są kopiowane przez rysownika. W "Undone" występują m.in. Rosa Salazar, Siddharth Dhananjay, Angelique Cabral, Bob Odenkirk i Constance Marie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: