Tworzą związek od lat. W kilka dni wszystko może się zmienić. "Fucking Bornholm" w kinach [POPkultura]

W tym tygodniu w kinach coś dla siebie znajdą zarówno fani efektownych i przepełnionych efektami specjalnymi produkcji ("Dr Strange w multiwersum obłędu"), jak i nie mniej ciekawych, ale jednak bliższych rzeczywistości historii ("Fucking Bornholm").

Nowy film Marvela oraz polska produkcja z Maciejem Stuhrem, Agnieszką Grochowską, Jaśminą Polak i Grzegorzem Damięckim zwróciły naszą uwagę wśród kinowych premier. Na małym ekranie można obejrzeć np. "Schody", o których także mówimy w nowej "POPkulturze".

Zobacz nowy odcinek:

Zobacz wideo "Fucking Bornholm" wchodzi do kin

Więcej miejsca w tym tygodniu poświęciliśmy filmowi "Fucking Bornholm". Film Anny Kazejak dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Kryzys w związku, problemy z komunikacją, zmęczenie oczekiwaniami innych...

Top Gun: Maverick "Top Gun: Maverick". "Absolutnie wspaniały pod każdym możliwym względem"

- Wierzę, że istnieje duża szansa na opowiedzenie uniwersalnej, przejmującej historii o zmaganiu się ludzi z własną naturą, siłowaniu się z konwenansem. O odpowiedzialności za dzieci i za "drugą połowę". Szalenie istotny jest ton, w którym film zostanie opowiedziany – lekki i momentami zabawny. Chodzi nam bowiem o osadzenie tej historii w konwencji dramato-komedii, nie zaś ciężkiego dramatu - mówi o "Fucking Bornholm" Kazejak, która jest współautorką scenariusza serialu audio, który powstał najpierw, autorką książki i reżyserką wersji filmowej, której zwiastun możecie zobaczyć tutaj.

Więcej informacji o filmach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kazejak opowiada historię grupy przyjaciół, która wybiera się z dziećmi na tradycyjny wyjazd na długi weekend, który od lat spędzają na duńskiej wyspie Bornholm. Incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. Każda z par sprawia wrażenie szczęśliwej, ale czy tak jest naprawdę? Czy żyją pozorami? Będzie można sprawdzić na dużym ekranie.

Premiera filmu odbyła się 2 maja na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA, a teraz trafia do kin. Maciej Stuhr na festiwalu Mastercard Off Camera uzyskał podwójną nominację - za rolę w filmie "Powrót do tamtych dni" i "Fucking Bornholm" właśnie.

Maciej Stuhr w Gazeta.pl "Ta książka jest literacką zemstą za lata upokorzeń". Maciej Stuhr czyta w Gazeta.pl

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: