Takiego konfliktu na planie "POPkultury" jeszcze nie było. Bo jak tu wybrać: Rammstein czy Kendrick Lamar?

Kendrick Lamar i jego wyczekiwana płyta czy trasa koncertowa Rammsteina - prowadzące nowy odcinek "POPkultury" nie miały w tym tygodniu prostego zadania.

Rammstein to zespół, na temat którego jedna z nich pisała pracę licencjacką, a zdaniem drugiej Kendrick Lamar to jeden z najważniejszych współczesnych artystów. Co z tego wyszło? Zobaczcie nowy odcinek:

Zobacz wideo Takiego konfliktu na planie "POPkultury" jeszcze nie było. Bo jak tu wybrać: Rammstein czy Kendrick Lamar?

Więcej czasu prowadzące tym razem poświęciły raperowi z USA, ale za to o Rammstein sporo dowiecie się z tego tekstu:

Oczywiście, oprócz najnowszego albumu Lamara, Florence and the Machine oraz serialu z Tomem Hiddlestonem i Claire Danes, jednym z najważniejszych popkulturowych wydarzeń tego tygodnia będzie też sobotni finał Eurowizji. 

Jeśli chodzi o VOD, nie możemy pominąć faktu, że do HBO Max wracają "Komediantki" nagrodzone za pierwszy sezon dwoma Złotymi Globami. To opowieść o legendarnej diwie z Las Vegas, która chce zyskać młodszą widownię. W tym celu jej agent zatrudnia młodą i zdolną asystentkę, dla której kobieta zaczyna być mentorką.

Więcej informacji o serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Premiera książkowa - sensacyjna "Katharsis"

18 maja premierę będzie miała natomiast nowa książka Macieja Siembiedy. W "Katharsis" (Wyd. Agora) Kostas Tosidos, bohater greckiej partyzantki w 1949 roku, wraz z rodziną trafia do tajnego szpitala na polskiej wyspie Wolin. Zmienia tożsamość, lecz nieoczekiwanie dopada go grecka przeszłość, która poprowadzi go ku tragedii. "Sacharyna", przemytnik z Gdyni lat trzydziestych, staje się królem czarnego rynku, ale zdrada, a potem wojna zmieniają jego życie w ciąg iście szatańskich zdarzeń i ich konsekwencji. Janis, syn Kostasa, po wojnie w dramatycznych okolicznościach przerwa karierę bokserską. Zostaje milicjantem, a jedno ze śledztw poprowadzi go ku rozwiązaniu największej tajemnicy jego ojca. "Zulus", wychowanek "Sacharyny" napisze własny rozdział powojennej historii przestępczej Gdyni, choć los przeznaczy mu całkowicie inną rolę.

Pozornie niezależne historie czwórki bohaterów przecinają się w jednym miejscu: w kopalni rudy uranu w sudeckim Kletnie, gdzie w latach 1949-52 Sowieci wydobywali surowiec do budowy własnej bomby atomowej.

Więcej o: