Piotr Adamczyk w kolejnym zagranicznym serialu. Występuje obok dwójki zdobywców Oscara [POPkultura]

"Miłość, śmierć i roboty", "Książę" i "Night Sky" to trzy produkcje, które polecamy w najnowszej "POPkulturze". A potem wspominamy jeden z najbardziej kultowych filmów lat 90. ubiegłego wieku.

W drugiej części programu rozmawiamy tym razem o "Pulp Fiction". Zobaczcie cały odcinek:

Zobacz wideo Piotr Adamczyk w kolejnym zagranicznym serialu. Występuje obok dwójki zdobywców Oscara

Jeśli chodzi o "Miłość, śmierć i roboty", to jest to zbiór animowanych historii utrzymanych w różnych gatunkach filmowych, opowiadających o... miłości, śmierci i robotach. Zdecydowanie bliżej życia jest kinowa premiera - "Książę" - co nie oznacza, że to nie jest nieprawdopodobna historia! A jeśli chodzi o zdobywców Oscarów z tytułu, to mamy na myśli J.K. Simmonsa i Sissy Spacek. On dostał Oscara za rolę w "Whiplash" w 2014 roku, ona za "Córkę górnika" w 1980.

Więcej o filmach i serialach poczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co jeszcze w kinie?

Tuż przed Dniem Matki można wybrać się na "Małą mamę" - francuski dramat z elementami fantasy. Stoi za nim Céline Sciamma, reżyserka wybitnego "Portretu kobiety w ogniu". Polski dystrybutor zachęca:

To jest absolutnie rozczulające kino; taki plasterek z czułości.

Można też wybrać "Złoto", trzymający w napięciu thriller z rolą Zaca Efrona. Film opowiada o dwóch mężczyznach, którzy podróżując przez pustynię natrafiają na największą bryłę złota, jaka dotychczas została odkryta. Postanawiają, że zabezpieczą złoto i je wydobędą. Ich plan wymaga, aby jeden z nich pojechał po sprzęt, a drugi został, aby bronić odkrycia… za wszelką cenę.

Zwracamy też uwagę na piękną animację "Yakari i wielka podróż". To zwycięzca nagrody publiczności na zeszłorocznym festiwalu Kino Dzieci. Bohaterem jest mały chłopiec z plemienia Siuksów, który wyrusza w nieznane, by podążać tropem dzikiego mustanga. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: