Japonia ma czarodziejki z Księżyca, ale i Polacy mają swoich bohaterów z supermocami [POPkultura]

Wraca serial "The Boys", premierę będą miały seriale "Rozmowy z przyjaciółmi" na podstawie bestsellerowej powieści Sally Rooney oraz "Irma Vep" z Alicią Vikander.

W nowym odcinku "POPkultury" najpierw o nowościach, a potem o superbohaterach z różnych części świata. Zobaczcie:

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

Trzy seriale - dwie premiery, jeden powrót

Temat superbohaterów pojawił się oczywiście w związku z premierą serialu Amazon Prime Video, w obsadzie którego są m.in. Karl Urban, Chace Crawford i Jack Quaid. 

Więcej informacji o serialach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli chodzi o "Rozmowy z przyjaciółmi", odbiór prozy Sally Rooney jest bardziej osobisty niż wielu innych autorów. Dlatego znajdziemy zarówno fanów "Normalnych ludzi", których "Rozmowy z przyjaciółmi" nie porwały (jak mnie - Marta), jak i przypadki odwrotne. Serial, w którym Paul Mescal i Daisy Edgar-Jones zagrali tak pięknie i prawdziwie zarówno początki uczucia rodzącego się między nastolatkami, jak i pogubionych w życiu i związkach dwudziestokilkulatków, był nominowany do Emmy w czterech kategoriach, a Mescalowi przyniósł BAFTA. 

Trzecia nowość, którą wybrałyśmy, to miniserial "Irma Vep", który miał światową premierę na festiwalu filmowym w Cannes. Scenarzystą i reżyserem serialu jest nominowany do nagrody Emmy Olivier Assayas (Carlos). Swoją karierę zaczynał jako malarz i grafik. Później zaczął kręcić filmy krótkometrażowe, a zainteresowanie globalizacją kultury i technologii skłoniło go do przyjęcia stanowiska wydawcy miesięcznika filmowego "Cahiers du Cinema", które piastował między 1980 a 1985 rokiem. Jego fabularnym debiutem był obraz "Bezład" (1986), który zdobył Nagrodę Tygodnia Krytyków na Biennale w Wenecji

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: