Biografie muzyków to łakomy kąsek dla filmowców. W kinach "Elvis", a my polecamy też kilka innych [POPkultura]

Przekonujący Austin Bulter jako "Elvis", Evan Rachel Wood w nowej roli w "Westworld" i Andrzej Seweryn jako "Królowa" - m.in. o tych produkcjach opowiadamy w nowym odcinku "POPkultury".

Bez wątpienia najgłośniejszą kinową premierą tygodnia jest "Elvis" Buza Luhrmanna. Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya ze swoim menedżerem Tomem Parkerem (w tej roli Tom Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności.

Zobacz nowy odcinek POPkultury:

Zobacz wideo Biografie muzyków to łakomy kąsek dla filmowców. W kinach "Elvis", a my polecamy też kilka innych

Na dużym ekranie premierę 24 czerwca będzie miał także horror "Czarny telefon" - film jest ekranizacją opowiadania Joe Hilla, syna Stephena Kinga. Nieśmiały, ale sprytny 13-letni Finney Shaw zostaje uprowadzony przez sadystycznego zabójcę i uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie krzyki na nic się nie zdają. Kiedy odłączony od kabla telefon powieszony na ścianie piwnicy zaczyna dzwonić, Finney uświadamia sobie, że słyszy głosy poprzednich ofiar mordercy. Chcą one zrobić wszystko, żeby chłopiec nie podzielił ich losu.

"Paryż, 13. dzielnica" to z kolei melodramat w reżyserii Jacquesa Audiarda, który został zakwalifikowany do konkursu głównego festiwalu filmowego w Cannes. Bohaterowie to trzy dziewczyny i jeden chłopak, którzy są dla siebie przyjaciółmi, kochankami, a często jednocześnie i jednym, i drugim.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na VOD? Nowe seriale

Jeśli chodzi o serwisy streamingowe, w programie mówimy o powrocie "Westworld" oraz nowej propozycji Netfliksa - "Królowej" z Andrzejem Sewerynem, Marią Peszek i Julią Chętnicką.

Netflix 24 czerwca pokaże też koreańską wersję "Domu z papieru" oraz serial "Człowiek kontra pszczoła" z Rowanem Atkinsonem w roli głównej. Znany z roli Jasia Fasoli komik tym razem wcieli się w Trevora, który - jak w tytule - będzie musiał poradzić sobie z pszczołą. 

Z kolei w CANAL+ online 29 czerwca premierę będzie miał serial "Yellowjackets". To dramat psychologiczny i jednocześnie horror, pełen tajemnic i grozy. W 1996 roku samolot ze szkolną żeńską drużyną piłki nożnej z New Jersey podczas lotu do Seattle rozbija się w kanadyjskiej głuszy. Mija ponad półtora roku zanim ocalałe dziewczęta zostaną uratowane. W tym czasie niektóre z nich mocno balansują na granicy człowieczeństwa, a może nawet ją przekraczają...

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: