Dziś świat zachwyca się Maneskinem, ale nie tylko ci Włosi zrobili na świecie muzyczną karierę [POPkultura]

W latach 60. Ennio Morricone pisał muzykę do filmów Sergia Leone. Przez ponad 70 lat stworzył wiele melodii, które weszły do historii muzyki filmowej. 6 lipca do kin wchodzi film dokumentalny "Ennio".

Trudno nie zgodzić się ze zdaniem opisu filmu "Ennio": "Ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem".

Zobacz cały odcinek "POPkultury":

Zobacz wideo [POPKULTURA] Dziś świat zachwyca się Maneskinem, ale nie tylko ci Włosi zrobili na świecie muzyczną karierę

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Wong Kar-Wai, Terrence Malick, Ennio Morricone, Quentin Tarantino, John Williams, Hans Zimmer - to "obsada" niezwykłego dokumentu "Ennio". W trwającym 156 minut filmie, który wyreżyserował Giuseppe Tornatore, opowiadają o jednym z największych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej.

<<Reklama>>Ebook "Moje życie, moja muzyka. Autobiografia" Ennio Morricone jest dostępny na Publio.pl>

Co jeszcze nowego?

Oprócz tego w programie mówimy o innych znanych na świecie włoskich gwiazdach muzyki. A jeśli chodzi o inne premiery? Są animowane "Minionki: Wejście Gru" (w kinach) oraz finał czwartej serii "Stranger things" (w Netfliksie). W HBO Max 1 lipca będzie miał premierę miniserial oparty na bestsellerowej powieści szpiegowskiej Johna le Carré z Florence Pugh, Alexandrem Skarsgårdem i Michaelem Shannonem w rolach głównych. "Mała doboszka" ma być trzymającą w napięciu i wybuchową historią o szpiegostwie i międzynarodowej grze o wysoką stawkę.

Amazon Prime Video pokaże z kolei inną adaptację - serial z Chrisem Prattem oparty na bestsellerowej powieści Jacka Carra. Aktor znany m.in. z filmów Marvela wcieli się w żołnierza Navy SEALs, który jako jedyny członek plutonu ocalał podczas tajnej misji. A to dopiero początek tej historii. 

Już teraz warto też zapamiętać, że w w HBO Max premierę mają wszystkie filmy o Spider-Manie, w tym najnowsza odsłona: "Spiderman: Daleko od domu".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: