Adam Woronowicz o drugim sezonie "The Office PL": Jestem naprawdę nieźle zaskoczony. Scenarzyści pojchali po bandzie

- Wydawało się nam, że dużo rzeczy zostało już opowiedzianych, ale okazuje się, że na tej małej biurowej przestrzeni można pomieścić kolejne zaskakujące wydarzenia i sytuacje. Nie jest wcale nudno - opowiada o pracach na planie drugiego sezonu "The Office PL" Adam Woronowicz. Aktor wciela się w nim po raz kolejny w postać Darka Wasiaka - biurowego "dziadersa", który nie lubi, kiedy coś się zmienia w pracy. Dlatego też dwie dodatkowe postaci, które pojawią się w nowym sezonie, przejdą coś na kształt wojskowej fali. Z tym że w biurze Kroplicznaki - zdradza w rozmowie z Gazeta.pl Woronowicz.

- Kiedy pisaliśmy pierwszy sezon "The Office PL", nie wiedzieliśmy, jak serial zostanie przyjęty, w końcu mierzyliśmy się z legendą. Teraz kiedy wiemy, że reakcje były bardzo dobre, możemy pozwolić sobie na jeszcze więcej. W końcu kto nie ryzykuje, ten nie pije Kropliczanki. W drugim sezonie będzie kilku nowych bohaterów, kilka bardzo ciekawych występów gościnnych, ale to, co się nie zmieni, to humor i sytuacje, które z jednej strony śmieszą, z drugiej każą się wstydzić za bohaterów - mówił Łukasz Sychowicz, główny scenarzysta projektu, kiedy ogłoszono start zdjęć do nowej serii.

Woronowicz: Mam dużą frajdę z powrotu do grania Darka

Jak ogłoszono, tak się stało, a my mieliśmy okazję odwiedzić plan filmowy i zwiedzić biuro Kropliczanki. Udało się nam też porozmawiać z Adamem Woronowiczem, który potwierdził, że Sychowicz nie przesadzał, mówiąc o ryzyku: - Jestem naprawdę nieźle zaskoczony. (...) Coraz lepiej sobie uzmysławiamy, na jak wiele możemy sobie pozwolić - chłopaki faktycznie poszli po bandzie z tymi scenariuszami - opowiedział. Dodał też, że wiadomość o kontynuacji projektu przyjął z niemałym entuzjazmem:

Bardzo się cieszyliśmy, kiedy zaczęły spływać pierwsze scenariusze. Jest kupa nowych pomysłów i duża satysfakcja - te postaci mogą wypływać na nowe wody. Nas to jara.

Jak się czuje po ponownym spotkaniu z Darkiem? - Mam dużą frajdę. To jest wdzięczna postać do tego, żeby pewne rzeczy tam wsadzić - opowiada.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Przypomnijmy, akcja rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej Kropliczanka. Osią fabuły nowego sezonu "The Office PL" będą dalsze losy pracowników Kropliczanki oraz ich dwójki co-prezesów, Patrycji (Vanessa Aleksander) i Michała (Piotr Polak). Po udanej obronie firmy i sukcesie Patrycji stawka w drugim sezonie będzie jeszcze wyższa. Michał i Patrycja zmierzą się w pojedynku o stanowisko w zarządzie spółki, do której należy Kropliczanka. Bohaterom prześcigającym się w innowacyjnych, biznesowych rozwiązaniach będą towarzyszyć nowi, świeżo zrekrutowani pracownicy Kropliczanki. W tych rolach zobaczymy Darię Widawską i Rafała Kowalskiego. W obsadzie oprócz nich oraz Piotra Polaka, Vanessy Aleksander i Adama Woronowicza znaleźli się Kornelia Strzelecka i Milena Lisiecka.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o:

Polecane dla Ciebie