Patryk Vega o Patryku Vedze. Na szczęście to nie jest jedyna premiera kinowa [POPkultura]

W tym tygodniu do kin wchodzą m.in. "Niewidzialna wojna" Patryka Vegi, film z Julią Roberts i polski kandydat do Oscara, czyli "IO" Jerzego Skolimowskiego. Taki zestaw musiał prowadzić do pogadanki o komediach romantycznych lat 90.

W najnowszym odcinku "POPkultury" najpierw o aż siedmiu premierach, a potem o klasyce komedii romantycznych - kto nie zna, poznać musi, kto zna, ten wie, o co chodzi.

Zobacz wideo Vega o Vedze - to na szczęście nie jest jedyna premiera tygodnia

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Chcesz się dowiedzieć więcej o nowościach? Premiery kinowe i VOD

  • "IO" - Pod koniec maja tego roku jury 75. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes zdecydowało się nagrodzić Jerzego Skolimowskiego za film "IO", opowiadający losy tytułowego osiołka. Tym razem polski reżyser postanowił skupić się na prawach zwierząt. Produkcja jest także polskim kandydatem do Oscara. - W dzisiejszym świecie mają miejsce drastyczne transporty polskiej koniny do Włoch. Konie przewożone są żywe, ciasno zapakowane w ciężarówkach, w zupełnie nieludzkich warunkach, a niektóre z nich giną podczas tego transportu. Bohater mojego filmu zostaje uratowany we Włoszech z takiego transportu i przeżywa nawet najszczęśliwsze chwile swojego życia, które jednak kończą się dramatycznie. Chcemy poruszyć widza, by film był protestem przeciwko okrucieństwu ludzi wobec zwierząt - wyjaśniał reżyser. Recenzję przeczytasz tutaj.
  • "Bilet do raju" - Julia Roberts i George Clooney przyjaźnią się od lat. Ostatnio ponownie spędzili ze sobą sporo czasu, pracując nad filmem "Bilet do raju", który sami wyprodukowali. Podczas zdjęć byli odizolowani od świata ze względu na pandemię. - Ludzie są świadomi naszej przyjaźni. Teraz wynosimy ją na wyższy poziom, grając rozwiedzioną parę. Połowa Ameryki prawdopodobnie myśli, że się kiedyś rozwiedliśmy, więc uznajmy, że mamy to już za sobą - żartowała w jednym z wywiadów aktorka.
  • "Niewidzialna wojna" - "Łepkowska i Vega kręcą filmy o swoim życiu. Tylko kto chce je zobaczyć?" - pytaliśmy w lipcu tego roku. Okazuje się, że "Zołzę" inspirowaną życiem scenarzystki "M jak miłość" niespecjalnie dużo widzów. Filmy Vegi też już nie biją za każdym razem kolejnych rekordów frekwencji. Tym razem reżyser sprawdza, czy jego fanów interesuje jego własne życie.
  • "Wielka woda" to nowy serial Netfliksa. "Fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska. Aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, zapada trudna decyzja o wysadzeniu wałów przeciwpowodziowych w wiosce pod Wrocławiem. Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób" - czytamy w oficjalnym wprowadzeniu.
  • "Podłoga to lawa" to przedziwny przykład teleturnieju, który dziwnie przyciąga wielu widzów przed ekrany. Twórcy inspirowali się dziecięcą grą, ale pokrywając podłogę glutowatą substancją mającą przypominać lawę, wznieśli ją na kolejny poziom. 
  • "Wielka ofensywa piwna" - film jest oparty na prawdziwej historii. Podkreślamy na wypadek, gdyby komuś historia, o której mówimy w odcinku, wydawała się nieprawdopodobna.
  • "The Bear" łączy w sobie komedię z dramatem. Główny bohater jest świetnym szefem kuchni i wraca bowiem w rodzinne strony, prowadzić rodzinny bar z kanapkami – The Original Beef of Chicagoland. Zderza się z rzeczywistością tak odmienną od tego, do czego przywykł i stara się odnaleźć w prowadzeniu małej firmy, czego nie ułatwiają mu wrodzony upór, oporna obsługa kuchni oraz napięte relacje rodzinne. A wszystko to dzieje się w cieniu straty brata, który popełnił samobójstwo.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: