Carlos Santana nie zagra w Krakowie. Koncert odwołany

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik odwołał zaplanowany na 17 marca w Tauron Arenie Kraków koncert Carlosa Santany. Poinformował o tym na konferencji prasowej, przyczyną jest epidemia koronawirusa.
Zobacz wideo Popkultura odc. 27

Co prawda nie ma jeszcze oficjalnego oświadczenia organizatora koncertu, czyli Live Nation, ale Ćwik, który jako wojewoda ma prawo decydowania o odwołaniu imprez masowych, ogłosił, że zaplanowany na 17 marca koncert legendarnego gitarzysty się nie odbędzie.

Carlos Santana w Tauron Arena Kraków - koncert odwołany

Carlos Santana miał wystąpić na Tauron Arenie Kraków w ramach trasy koncertowej "Santana: Miraculous 2020 World Tour", świętującą 20-lecie albumu "Supernatural" oraz 50-lecie albumu "Abraxas". Ze sceny miały wybrzmieć największe przeboje Santany.

Miraculous 2020 World Tour miał przynieść także - jak zapowiadał sam artysta "hymny nowego jutra". Zespół, w którym na perkusji gra żona Carlosa Santany, Cindy Blackman Santana, miał wykonać również utwory z albumu "Africa Speaks" wydanego w 2019 roku. Płyta została uznana przez "New York Times" za "jeden z najbardziej charyzmatycznych albumów w 50-letniej karierze Santany".

Legendarny gitarzysta wystąpił m.in. na festiwalu Woodstock w 1969 roku. W 2003 roku został sklasyfikowany na 15 miejscu rankingu 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu "Rolling Stone". W 2015 roku zajął 20 miejsce w tym zestawieniu. Ma na koncie 10 nagród Grammy oraz Latin Grammy.

Jego najpopularniejsze przeboje to: "Black Magic Woman", "Oye Como Va" czy "Smooth". Nagrywał z takimi artystami jak bluesman Johnny Lee Hooker, Herbie Hancock, Macy Gray, Seal, Dido, Placido Domingo czy Michelle Branch.

Andrea Bocelli nie został wpuszczony do Słowenii. Musiał odwołać koncert ze względu na koronawirusa >>

O pierwszym przypadku pacjenta z koronawirusem w Polsce poinformował 4 marca minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. "Pacjent zero" trafił do szpitala w Zielonej Górze. Później przypadki osób zarażonych koronawirusem pojawiły się także m.in. w Ostródzie, Warszawie i Krakowie.

Więcej o: