Ticketmaster stworzył stronę o odwołanych przez koronawirusa koncertach. Podpowiada, jak odzyskać pieniądze za bilety

Ticketmaster to jeden z największych dystrybutorów biletów na wydarzenia kulturalne w Polsce. W związku z odwołaniem masowych imprez z powodu koronawirusa, serwis uruchomił specjalną stronę z informacjami o tym, jak właścicele wejściówek na odwołane koncerty mogą odzyskać pieniądze.
Zobacz wideo

Mateusz Morawiecki 11 marca ogłosił, że poza odwołaniem wszystkich imprez masowych, zamknięte zostaną też wszystkie placówki kultury (teatry, muzea, kina, opery, filharmonie) w Polsce. Są to kolejne środki ostrożności wprowadzone przez rząd w związku z coraz większą liczbą osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Tymczasem odwołane zostały dziesiątki wydarzeń takich jak koncerty i festiwale. 

Czytaj też: Od czwartku zamknięte kina, teatry i muzea z powodu koronawirusa

Ticketmaster uruchomił przez koronawirusa stronę dot. zwrotów biletów

Firma Ticketmaster postanowiła poinformować swoich klientów, jak postępować w związku z odwołanymi lub przesuniętymi z powodu koronawirusa wydarzeniami. Powstała specjalna strona na ten temat. Ticketmaster informuje na niej, że każda osoba, która zakupiła bilet, dostanie e-maila z informacją o anulowaniu lub zmianie daty imprezy. Dla ułatwienia powstała też lista z takimi wydarzeniami - jest na bieżąco aktualizowana.

Ticketmaster.pl

Jeśli ktoś ma bardziej szczegółowe pytania, może zadać je przez centrum pomocy. Może też zajrzeć na przygotowaną listę najczęściej poruszanych tematów i odpowiedziami. Dowiadujemy się w ten sposób, że jeśli dany koncert zostanie przełożony na inny dzień, to kupione wcześniej bilety będą ważne także na nowo ogłoszony termin. Istnieje też możliwość zwrotu biletów.

Czytaj też: Lista koncertów i imprez masowych odwołanych z powodu koronawirusa. Część się nie odbędzie, część jest przełożona

Jak zwrócić zakupione bilety i odzyskać pieniądze?

W celu zwrócenia wcześniej zakupionych biletów, należy wypełnić formularz dostępny w zakładce "Pomoc". W zależności od metody płatności, równowartość ceny zostanie przelana na konto lub kartę.

Uwaga, Ticketmaster informuje, że jeśli dane wydarzenie nie zostało odwołane po konsultacji z władzami lokalnymi, nie można zwrócić biletu.

Eventim reaguje na decyzję o odwołaniu imprez masowych

Inny z wiodących dystrybutorów biletów, firma Eventim, umieściła na swojej głównej stronie specjalny komunikat dotyczący odwołanych lub przeniesionych wydarzeń. Zapewnia:

Monitorujemy sytuację i dalsze decyzje urzędów państwowych. Jesteśmy również w kontakcie z organizatorami imprez. Będziemy aktualizować informacje na temat poszczególnych imprez na bieżąco, z uwzględnieniem ich dat i miejsc.

Osoby, które kupiły bilety za pośrednictwem strony eventim.pl także będą informowane o potencjalnych zmianach w wiadomościach mailowych, szczegółowe informacje będą dostępne na zakładkach poświęconych poszczególnym koncertom.

Koronawirus. Przeczytaj także:

Ogniska koronawirusa w PolsceOgniska koronawirusa w Polsce Fot. Gazeta.pl

Więcej o: