Dawid Podsiadło przekłada koncerty. "Chcemy też w tym trudnym czasie przekazać Wam chociaż jedną pozytywną wiadomość"

"W związku z sytuacją zagrożenia zdrowia zarówno Waszego jak i wszystkich osób pracujących na naszych koncertach, stosując się do decyzji rządu, przekładamy wszystkie zaplanowane na marzec i kwiecień wydarzenia" - zdecydował w związku z epidemią koronawirusa Dawid Podsiadło. Ogłosił też, że ma dla fanów jedną dobrą wiadomość.

Jeszcze dzisiaj fani mogą spodziewać się informacji dotyczących nowych terminów przełożonych koncertów. "Możemy uspokoić Was, że przeniesione koncerty odbędą się jesienią, w tych samych miejscach. Wierzymy, że do tego czasu wszyscy będziemy mogli spokojnie w nich uczestniczyć i czerpać z nich radość" - napisał muzyk w swoich mediach społecznościowych. Dawid Podsiadło poinformował także, że terminy koncertów majowych i czerwcowych w ramach trasy "Leśna Muzyka", podczas której artysta prezentuje swoje utwory w wersji akustycznej, pozostają na razie bez zmian.

Dawid Podsiadło przekłada koncerty, ale zapowiada płytę

"Chcemy też w tym trudnym dla wszystkich czasie przekazać Wam chociaż jedną pozytywną wiadomość - wiemy że wielu z Was czekało na tę informację" - napisał wokalista i wyjaśnił:

Zdecydowaliśmy, że wersje koncertowe utworów z "Leśnej Muzyki" zostaną zarejestrowane podczas koncertów i wydane w formie albumu. Wszyscy, którzy nie zdecydują się lub nie będą mogli towarzyszyć nam w nowych jesiennych terminach, będą mogli wysłuchać leśnych aranżacji w serwisach streamingowych już po zakończeniu trasy.

Podsiadło dodał, że ci, którzy zachowają swoje bilety z "Leśnej Muzyki" (także te z koncertów, które odbyły się w pierwotnych terminach) będą mogli je wykorzystać do zakupu wydania fizycznego, które będzie dostępne w limitowanym nakładzie tylko i wyłącznie dla uczestników koncertów, w ramach podziękowania za cierpliwość w oczekiwaniu na przełożone spotkanie z min i jego zespołem na żywo. "Planujemy, by to wydawnictwo trafiło do Was jesienią, pod koniec trasy" - oświadczył.

16-letni Dawid Podsiadło śpiewa "Wonderwall" w miejskiej bibliotece. Kapitalne nagranie z 2009 roku >>

Trasa "Leśna Muzyka" to dla wokalisty nie tylko okazja do zaśpiewania najlepszych utworów w wersji akustycznej. Dawid Podsiadło przygotowując tę serię koncertów chce zwrócić uwagę na problemy związane z ochroną środowiska i potrzebą większego dbania o naturę. Scenografia występów zbudowana jest z konstrukcji wykonanych z recyklingowanych butelek. Część zysków z trasy "Leśna Muzyka" przekazał na pomoc środowisku Australii, trawionemu pożarami.

Więcej o: