Fryderyki 2020 odroczone. Na razie nie poznamy laureatów

Fryderyki 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu nie zostaną na razie przyznane. Gala miała odbyć się 14 marca w Katowicach.
Zobacz wideo POPkultura - najnowszy odcinek

Zarząd Związku Producentów Audio Video poinformował, że nie tylko uroczysta gala nie odbędzie się w zaplanowanym terminie (o czym wiadomo było wcześniej), ale odracza ogłoszenie laureatów w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu. Na swojej stronie internetowej napisali:

W najbliższych tygodniach z uwagą będziemy przyglądać się sytuacji i pracować nad nowym terminem i formułą ogłoszenia wyników głosowania Akademii Fonograficznej.

Fryderyki 2020. "O nowym terminie poinformujemy tak szybko jak będzie to możliwe"

W tym roku Fryderyki, najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce, miały zostać wręczone po raz 26. Gala miała odbyć się w hali MCK w Katowicach, a na scenie mieli wystąpić m.in. Natalia Nykiel, Kasia Kowalska, Ewa Farna, Natalia Przybysz, Michał Szpak, Kuba Badach, Golec uOrkiestra & Gromee, Smolasty, Dr Misio i Mery Spolsky, Tomek Lipiński, Kayah, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow oraz Muniek Staszczyk. 

Niżej publikujemy w całości oświadczenie zarządu Związku Producentów Audio Video:

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację w kraju i ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego, zarząd Związku Producentów Audio Video podjął decyzję o odroczeniu ogłoszenia laureatów nagród Fryderyk 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu.

W najbliższych tygodniach z uwagą będziemy przyglądać się sytuacji i pracować nad nowym terminem i formułą ogłoszenia wyników głosowania Akademii Fonograficznej. O nowym terminie poinformujemy tak szybko jak będzie to możliwe. Liczymy na zrozumienie naszej decyzji podjętej w tak trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się dziś artyści, branża, jak i każdy z nas.

Więcej o: