Wojciech Mann krytykuje kabaret w Polsacie: Z żenadą obserwowałem ryczącą ze śmiechu widownię

Wojciech Mann po odejściu z radiowej Trójki założył oficjalne profile w mediach społecznściowych. I właśnie ich użył, żeby podzielić się swoją refleksją o skeczu, który zobaczył na antenie telewizji Polsat. Dziennikarz nie kryje zaskoczenia i zażenowania reakcją publiczności - bohaterką była dziewczyna z zespołem Tourette'a.

Wojciech Mann po 55 latach współpracy odszedł z Programu III Polskiego Radia. Żeby nie stracić kontaktu ze swoimi słuchaczami, dziennikarz założył oficjalne profile w mediach społecznościowych. I faktycznie ich używa - jego najnowszy psot wzbudził dyskusję. "Uciekając przed wszechobecnym wirusem trafiłem wczoraj w telewizji na kabaretowy program stacji Polsat" - napisał na swoim koncie na Facebooku Wojciech Mann. Przy okazji nie kryje on, że to co zobaczył, wprawiło go w zaskoczenie i było źródłem zażenowania.

Czytaj też: Wojciech Mann pojawił się w mediach społecznościowych. Komentuje: "W du**e to mam i auf Wiedersehen"

"Z rosnącym zdumieniem i niedowierzaniem zobaczyłem skecz"

Nim dziennikarz zdradził, który konkretnie skecz wprawił go w osłupienie, wyjaśnił, że od młodości jest wielbicielem kabaretów i opowiedział, jak ukształtowało się jego poczucie humoru. Wśród swoich ulubionych twórców wymienił Jeremiego Przyborę z Kabaretu Starszych Panów, Stanisława Tyma czy Edwarda Dziewońskiego. "Normę wysokiej jakości poczucia humoru wyznaczali w moich oczach tacy mistrzowie jak Antoni Słonimski, Jeremi Przybora, Jerzy Dobrowolski, Edward Dziewoński czy Stanisław Tym" - napisał i dodał "Tymczasem świat, w tym kabaret, idzie naprzód. Uciekając przed wszechobecnym wirusem trafiłem wczoraj w telewizji na kabaretowy program stacji Polsat".

Co wywołało jego zdumienie? Otóż skecz o bohaterce chorej na zespół Tourette'a:

Z rosnącym zdumieniem i niedowierzaniem zobaczyłem skecz o zalotach rubasznego kawalera do panny chorej na zespół Tourette’a. Z jeszcze większą żenadą natomiast obserwowałem ryczącą ze śmiechu widownię.

Zespół Tourette'a to wrodzone zaburzenie neurologiczne, które najczęściej objawia się tikami ruchowymi i werbalnymi. Inne przejawy to zaburzenia koncentracji, nadpobudliwość i utrudniona kontrola nad odruchami - zdarza się, że chorzy dużo przeklinają i nie są w stanie przestać tego robić. W łagodnej postaci chory robi dużo grymasów, mruga, potrząsa ramionami i głową, mlaska czy chrząka. Ciężka postać praktycznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie chorym, którzy nie mają praktycznie żadnej kontroli nad własnym ciałem. Na to zaburzenie cierpi np. młoda wokalistka Billie Eillish, która wykonała piosenkę tytułową do nowego filmu o Jamesie Bondzie.

Wojciech Mann sam prowadził program satyryczny z Krzysztofem Materną - "MdM, czyli Mann do Materny, Materna do Manna". Swój wpis o skeczu skwitował:

Jeżeli tak wyglądają współczesne normy żartu, to muszę ze smutkiem uświadomić sobie, że jestem już bardzo stary, zmurszały i nienowoczesny.

Słuchacze mu odpisywali chętnie: "No nie zmurszały, tylko jest Pan nośnikiem świetnego poczucia humoru i wzorem tegoż na te czasy. Panie Wojtku, dzięki i tak dalej!", "Panie Wojtku z uwagi na podobne doświadczenia kabaretowe, proszę spróbować poszukać na Youtube kabaretu Hrabi i Joanny Kołaczkowskiej, myślę, że Pan się nie zawiedzie", "Najbardziej cieszy to, że za chwilę pod Pana postem będzie parę tysięcy równie zdumionych tym poziomem 'kultury'. To mi przywraca wiarę w ludzi i ich/nasz sprzeciw przeciwko bylejakości", "Mam 30 lat i też niespecjalnie mnie bawią obecne kabarety. Też chyba jestem stara, zmurszała i nienowoczesna. Lepiej włączyć 'Za chwilę dalszy ciąg programu'".

Czytaj też: Jest pierwsze zastępstwo za Annę Gacek. Przełożono inną audycję

Więcej o:
Komentarze (426)
Wojciech Mann krytykuje kabaret w Polsacie: Z żenadą obserwowałem ryczącą ze śmiechu widownię
Zaloguj się
 • kaminmal

  Oceniono 267 razy 253

  Dawniej jak ktoś był chamem to przynajmniej próbował udawać, że nie jest. Teraz chamy się nie ograniczają

 • mer-llink

  Oceniono 192 razy 178

  Polsat , a konkretnie pan Solorz, zrobił majątek na schlebianiu gustom gawiedzi.
  I tak trzyma.
  Bo wie, że Janusze, Grażyny i Kiepscy najbardziej lubią o Maryni..
  Pardon: lubiom...

 • djkynek

  Oceniono 143 razy 129

  kabarety obecnie to rak w czystej postaci, smiac sie z tego trudno, facet przebrany za babe albo humor koszarowy

 • el.pistolero

  Oceniono 125 razy 113

  Panie Wojtku, taki jest niestety dzisiejszy widz! Pustota umysłowa. I to nie jest tylko polski trend. Wejdź pan na YouTube; im głupszy filmik, tym więcej wyświetleń. Między innym stąd popularność "dzieł" Vegi, "muzyki" Zenka Martyniuka, gal MMA na których walczą tzw patostreamerzy itd.

 • szaja25

  Oceniono 130 razy 98

  Polsat to już prawie TVPIS, to prawda, czasami się zastanawiam z czego widownia się haha.

 • francik0

  Oceniono 90 razy 84

  A myślałem, że tylko ja nie potrafię się śmiać z większości naszych kabaretów.

 • bafra

  Oceniono 104 razy 84

  "Polsat" musi dorównać poziomem do tvp,do widowni,która ma taki poziom "poczucia" humoru.Oni to "lubiejo".

 • krystos

  Oceniono 85 razy 81

  Ja już dawno zdziwiłem się poziomem kabaretu i to nie tylko tego w. Polsacie.
  Jest żenująco niski i prymitywny, dobre skecze liczy się na palcach jednej ręki.

 • lesngene

  Oceniono 93 razy 81

  chyba trochę Pan stracił kontakt z częścią Polaków, skoro jest Pan zażenowany; otóż duża (jak duża ?) część Polaków to niestety ludzie dość (albo nie tylko dość) ograniczeni (mimo nawet formalnego wykształcenia), co zresztą widać codziennie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX