Netflix Party to hit domowej izolacji. Wtyczka do przeglądarki zmieni samotne seanse w imprezę ze znajomymi

Choć wtyczka Netflix Party do przeglądarki Google Chrome pojawiła się już kilka lat temu, podczas pandemii koronawirusa i powszechnej domowej izolacji zyskała ogromną popularność. Jeśli macie ochotę pooglądać ulubione filmy i seriale ze znajomymi, a jednocześnie zostajecie w domu, to zdecydowanie coś dla was.
Zobacz wideo

Portal Spider's Web wspomina, że o wtyczce Netflix Party mówiło się jeszcze w 2016 roku. Setki tysięcy osób zainteresowały się nią jednak dopiero teraz - w trakcie pandemii koronawirusa, kiedy zebranie się z przyjaciółmi na wspólny seans filmowy czy serialowy może zagrozić zdrowiu. Dzięki Netflix Party nic straconego - wystarczy mieć konto na Netfliksie i korzystać z przeglądarki Google Chrome.

Zobacz też: Kina zamknięte, imprezy masowe odwołane, zostajemy w domu. Co obejrzeć podczas kwarantanny? >>

Jak zorganizować Netflix Party podczas domowej izolacji?

Żeby rozkręcić imprezę, należy pobrać wtyczkę Netflix Party z tej strony. Po instalacji logujemy się do Netflixa za pomocą Google Chrome. Następnie wybieramy dowolną pozycję z oferty platformy - szary przycisk "NP", który wraz z zainstalowaniem wtyczki znajdzie się obok paska wyszukiwania, w momencie kliknięcia w film lub serial podświetli się na czerwono.

Aby rozpocząć wspólny seans, musimy kliknąć w ikonkę "NP", a następnie w komendę "Start Party". Jeśli chcecie mieć wyłączność na sterowanie oglądaną pozycją, zaznaczacie opcję "Only I have control". Zaraz potem wyświetli się link, który możecie wysłać do wybranych osób. Razem z nimi macie możliwość czatowania, a także przesyłania GIF-ów i zrzutów ekranu. W okienku czatu oprócz rozmów wyświetlają się komunikaty, kto i w którym momencie zatrzymał lub przewinął film albo serial, więc nie ma możliwości, że pogubimy się podczas seansu. 

NetflixParty.comNetflixParty.com NetflixParty.com

Więcej o: