Bono napisał piosenkę dla Włochów walczących z pandemią koronawirusa. "Lekarze, pielęgniarki - śpiewamy dla was"

Bono, frontman zespołu U2, podzielił się na Instagramie piosenką "Let Love Be Known". Jak sam podkreślił, do napisania utworu zainspirowali go Włosi, którzy podczas domowej izolacji podyktowanej pandemią koronawirusa zaczęli wychodzić na balkony i śpiewać wspólnie z sąsiadami.
Zobacz wideo

"Let Love Be Known" to pierwsza nowa piosenka autorstwa Bono od 2017 roku, kiedy ukazał się album U2 "Songs of Experience". Bono w opublikowanej na Instagramie "pocztówce z Dublina" mówi, że utwór powstał w około godzinę. Nagrany przez artystę w jego domu w Dublinie filmik ujrzał światło dzienne 17 marca - w dzień św. Patryka.

Zobacz też: W Chinach pierwszy raz od stycznia otworzono jedno z kin. Nikt nie przyszedł >>

Bono dedykuje nowy utwór wszystkim, którzy "są teraz w trudnej sytuacji, a i tak śpiewają"

Bono podpisał instagramowy post:

Dla Włochów, którzy mnie zainspirowali... Dla Irlandczyków... Dla każdego, kto w tegoroczny dzień św. Patryka jest w trudnej sytuacji, a i tak śpiewa. Lekarze, pielęgniarki, opiekunowie na pierwszej linii frontu - to do was i dla was śpiewamy.

Słowa piosenki opowiadają o samotnej przechadzce autora ulicami opustoszałego Dublina, któremu otuchy dodaje wspomnienie Włochów śpiewających do siebie z balkonów. "Śpiewajcie ponad dachami, śpiewajcie przez telefony, śpiewajcie i obiecajcie mi, że nie przestaniecie. Wyśpiewujcie swoją miłość i pokażcie ją światu, pokażcie tę miłość światu" - śpiewa frontman U2. 

 

"Tacy jak my nigdy się nie poddają". Włochy pogrążone w epidemii, z balkonów płynie śpiew mieszkańców

Niedawno media społecznościowe obiegły nagrania z Włoch, na których mieszkańcy zamknięci w mieszkaniach na kwarantannie wychodzą na balkony i wspólnie śpiewają, dodając sobie otuchy. Na niektórych z nagrań z włoskiej prowincji Siena czy z Rzymu śpiewają dosłownie całe osiedla - słychać m.in. popularną piosenkę "Volare" czy "Abbracciame" (po polsku -"przytul/obejmij mnie").

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa szczególnie dotknęła Włochy. Od początku kryzysu w lutym zanotowano tam ponad 31 tys. potwierdzonych przypadków koronawirusa. Do 17 marca w całym kraju zmarły 2503 osoby, zakażonych jest obecnie 26 tys. ludzi.

Więcej o: