"Bloodshot" pojawi się w sieci przed polską premierą kinową. Kolejne filmy będzie można obejrzeć wcześniej z domu

Wytwórnia Sony zdecydowała, że najnowszy film z Vinem Dieslem kilkanaście dni po kinowej premierze trafi na serwisy stremingowe, by jak najwięcej ludzi mogło obejrzeć go legalnie w domu. W Polsce ten sposób postąpiono z najnowszą produkcją Jana Komasy "Sala Samobójców. Hejter".
Zobacz wideo

"Bloodshot" to ekranizacja amerykańskiego komiksu, w której główną rolę zagrał Vin Diesel. Film miał kinową premierę kilka dni przed zawieszeniem działalności większości multipleksów w USA. Produkcję obejrzało tak nieliczne grono, że wytwórnia Sony zdecydowała się udostępnić ją w serwisach streamingowych takich jak iTunes, Amazon i Vudu.

Kolejne filmy będą mieć przyspieszoną premierę w sieci

"Bloodshot" kinową premierę w Polsce miał zaplanowaną na 27 marca - na serwisy streamingowe ma trafić we wtorek 24 marca. W ten sposób Sony ratuje się przed stratami spowodowanymi przez koronawirusa- film zarobił zaledwie 210 tys. dolarów, co w przeliczeniu na liczbę kin, w których był wyświetlany, daje średni zysk w wysokości 75 dolarów na jeden multipleks.

Nim Sony zdecydowało się wypuścić wcześniej "Bloodshot" do sieci, w ten sam sposób ze swoimi produkcjami postąpiła wytwórnia Universal. Firma zamierza w dniu kinowej premiery udostępniać te same filmy użytkownikom platform VOD w USA i na całym świecie. W pierwszym rzucie będzie można w ten sposób obejrzeć już cztery filmy. Po pierwsze, będzie to animacja DreamWorks "Trolle 2", których premiera w USA ma odbyć się 10 kwietnia.

Czytaj też: Kinowe premiery będą od razu dostępne w domowym VOD. Universal wypuszcza pierwsze filmy w podwójnym obiegu

Materiały promocyjneMateriały promocyjne 'Emma', reż. Autumn de Wilde, pord. Working Title Films (2020)

Wytwórnia udostępniła w ten sposób także filmy, które już można było obejrzeć w kinach - pojawią się w  iTunes, Amazon i Vudu w piątek 20 marca. Mowa tutaj o filmach "Niewidzialny człowiek", "Emma" i "The Hunt". Także Disney zdecydował się wcześniej umieścić "Krainę lodu 2" na własnej platformie Disney+, podobnie stało się też z ostatnią częścią "Gwiezdnych Wojen. Skywalker. Odrodzenie", który od 13 marca można oglądać na iTunes, Amazonie i Vudu.

W sieci ma się także pojawić wcześniej produkcja "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)" - na serwisy VOD (iTunes, Amazon, Vudu) trafi zaledwie 46 dni od swojej oficjalnej premiery. Do tej pory standardem było odczekanie od 70 do 90 dni pomiędzy projekcjami w multipleksach, a dystrybucją w serwisach streamingowych czy wydawaniu filmów na trwałych nośnikach.

Już niedługo będziemy też mogli obejrzeć w internecie film "Dżentelmeni" Guya Ritchiego. Ew.com donosi, że jeszcze w marcu na serwisach VOD pojawią się też "Małe kobietki" Grety Gerwig, " Jumanji: Następny poziom", "Aniołki Charliego", "Gorący temat" i "1917". 

Podobnie jest w przypadku "Hejtera" Jana Komasy. Ten miał kinową premierę 6 marca i zdążył gościć na ekranach jedynie przez pięć dni, zanim decyzją rządu w obliczu pandemii koronawirusa zamknięte zostały wszystkie placówki kulturalne w Polsce. 18 marca film pojawił się jednak na platformie Player.pl - za wypożyczenie produkcji na 48 godzin zapłacimy 35 zł.

Więcej o: