Filmy o epidemii. Najlepsze propozycje w serwisie Netflix

Filmy o epidemii w obliczu koronawirusa wbrew pozorom są chętnie oglądane. Także Netflix ma produkcje o tej tematce w swojej ofercie.
Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek

Filmy o epidemii - wybór dla widzów o mocnych nerwach

Wielkie epidemie, z którymi przyszło mierzyć się filmowym bohaterom, do niedawna wydawały się stanowić całkowitą fikcję. Kiedy jednak stają się bardziej rzeczywiste, a czas izolacji w domach, a czasem i kwarantanny zaczyna się dłużyć, warto skusić się na film, przedstawiający całkiem aktualny temat. Filmowi twórcy potrafią zaskakiwać, serwując odbiorcom naprawdę oryginalne obrazy science fiction, mroczne thrillery i pełne akcji horrory. A gdy kwarantanna zaczyna się przeciągać, można natomiast skusić się na jeden z ciekawych seriali, dotyczący oczywiście epidemii. Sprawdź, które filmy o zarazach obejrzysz na serwisie Netflix.

Netflix i filmy o epidemii... zombie!     

Filmy o epidemii zombie to rozmaite propozycje, które trafiły również na serwis Netflix. Tajemniczy wirus, przemieniający ludzkość w bezmózgie istoty to motyw wciąż cieszący się zainteresowaniem i nieustannie powracający na wielkie ekrany. Które z filmów o zombie warto obejrzeć podczas siedzenia w domu w celu uniknięcia zakażenia lub kwarantanny?

Netflix oferuje kilka ciekawych tytułów dla wszystkich poszukiwaczy mocnych wrażeń. Wśród filmów o epidemii zombie znalazł się obraz w reżyserii Zacka Snydera z 2004 roku, czyli "Świt żywych trupów" ("Dawn of the Dead"). Film przedstawia losy grupki bohaterów, którzy skrywają się w opustoszałym centrum handlowym, starając się przetrwać atak zombie. Kolejną propozycją jest głośny film z 2007 roku, wyreżyserowany przez Francisa Lawrence’a - "Jestem legendą" ("I Am Legend"). W tej epidemicznej historii losy ludzkości przemienionej przez zarazę w bestie, spoczęły w rękach ocalałego naukowca Roberta Neville’a (Will Smith). Bohater musi odnaleźć lek, który odwróci skutki tajemniczej choroby.

 

Świat ogarnięty przez pandemię zombie to również temat filmu Marca Forstera z 2013 roku "World War Z". Ratunku dla upadającej ludzkości szuka były pracownik ONZ Gerry Lane (Brad Pitt). Oryginalną propozycją na seans z zombie jest również koreański obraz z 2016 roku "Zombie express" ("Boo-san-haeng") w reżyserii Sang-ho’a Yeona. W tej historii pasażerowie pociągu usiłują przeżyć podróż podczas wybuchu dziwnej epidemii, przemieniającej ludzkość w krwiożercze stwory. Nieco odmienne spojrzenie na epidemię zombie przedstawiają natomiast Ben Howling i Yolanda Ramke w filmie "Ładunek" ("Cargo") z 2017 roku. Bohaterem australijskiego thrillera jest ojciec, szukający ochrony dla małej córeczki w czasie pandemii. Wśród filmów o epidemii zombie, które można obejrzeć za pośrednictwem Netfliksa, znalazł się także obraz Robina Auberta z 2017 roku - "Wygłodniali" ("Les Affamés"). Kanadyjski horror przedstawia losy grupki ocalałych z miasteczka opanowanego przez krwiożercze bestie.

Filmy Netflix na czas epidemii

Filmy Netfliksa stanowią bogaty zbiór obrazów, wśród których nie mogło zabraknąć tematu tajemniczych epidemii. Oprócz propozycji pełnych przerażających zombie, warto skusić się na emocjonującą podróż w czasie, by spróbować powstrzymać wybuch straszliwej zarazy razem z genialnym Bruce'em Willisem!

"Dwanaście małp"("Twelve Monkeys"), reż. Terry Gilliam (1995) - garstka ocalałych skrywa się w podziemiach. Jedyną nadzieją dla ludzkości jest niedopuszczenie do wybuchu straszliwej epidemii, jednak to zadanie nie jest łatwe. Ostatnią szansą na ratunek jest wyprawa w przeszłość. Losy dziesiątek istnień trafiają w ręce więźnia, Jamesa Cole’a (Bruce Willis). Bohater ma cofnąć się do 1996 roku, do czasu, gdy niszczycielska zaraza została uwolniona. Przypadkowo przenosi się jednak kilka lat wcześniej, do roku 1990. Choć zostaje uznany za wariata, nie rezygnuje z wykonania powierzonego zadania. Czy bieg wydarzeń można jednak zmienić?

Netflix - epidemia w serialowym wydaniu        

Gdy filmowe produkcje o epidemiach to za mało, warto rozejrzeć się za dobrym serialem. Najlepsze produkcje, dotyczące oczywiście tematów tajemniczych epidemii, które spełnią oczekiwania każdego, niecierpliwie wyczekującego zakończenia kwarantanny. W serwisie Netflix można odnaleźć propozycje, zapewniające emocjonującą rozrywkę - w sam raz na dłuższy seans!

Wśród serialowych propozycji z kategorii "Netflix - epidemia", nie mogło oczywiście zabraknąć tematu zombie. Wszyscy zainteresowani tym motywem mogą śledzić losy bohaterów z "Z Nation" (twórcy: Karl Schaefer, Craig Engler), realizowanego w latach 2014-2018. Wiele emocji wzbudzi również "Kingdom", ("King-deom"). Wydarzenia ze zmagającego się z głodem, pogrążonego w chaosie królestwa, trawionego przez tajemniczą zarazę, nie pozwolą oderwać się od ekranu. Epidemię pragnie zakończyć niesłusznie uznany za zdrajcę władca. By uratować poddanych,  wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż. Ostatnią z propozycji jest serialowa wersja "Dwunastu małp" ("12 Monkeys"), realizowana w latach 2015-2018. James Cole (Aaron Stanford), cofa się w przeszłość, aby powstrzymać wybuch straszliwego wirusa. Szansą na ratunek jest osoba, znająca źródło epidemii, wirusolog - dr Cassandra Railly (Amanda Schull).

Netflix - pandemia w dokumencie

Interesującą propozycją dla osób, które lubią bacznie przyglądać się prawdzie i chcą trochę odpocząć od filmowej fikcji, jest najnowszy dokument Netfliksa "Pandemia" ("Pandemic: How to Prevent an Outbreak"). Sześcioodcinkowy serial pokazuje, że wybuch pandemii w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej realny. Serial przedstawia codzienną pracę lekarzy, naukowców i pielęgniarek z Azji i Stanów Zjednoczonych, toczących walkę z grypą. Twórcy omawiają również epidemię Eboli, która miała miejsce w Afryce, czy ptasią grypę w Indiach. Doskonale zrealizowany dokument to pozycja, którą warto obejrzeć w obliczu aktualnie rozgrywających się wydarzeń.

 
Więcej o: