Filmy o epidemii. Propozycje na seans w czasie izolacji

Filmy o epidemii to jeden z tematów często powracających we współczesnej kinematografii. W czasie, gdy wyjścia z domu zostały ograniczone do minimum ze względu na koronawirusa, warto rozejrzeć się za ciekawymi propozycjami filmowymi na ten temat.

Długi okres siedzenia w domu to też nuda, która zaczyna doskwierać niemal każdemu. Najlepszym lekarstwem w takim przypadku może okazać się dobry film.

Filmy o epidemii dla każdego widza. Co proponuje HBO GO?

Kilka ciekawych, a przy tym całkiem tematycznych propozycji w obliczu trwającej pandemii, odnajdą użytkownicy serwisów VOD. Jeśli nie macie dość tematyki epidemii, to podpowiadamy, co możecie obejrzeć. Zobacz, które produkcje, dotyczące tematu epidemii obejrzysz obecnie na HBO GO.

HBO GO - jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych - udostępnia obecnie kilka naprawdę oryginalnych produkcji.

"Wyleczeni" ("The Cured"), reż. David Freyne (2017)

Temat tajemniczej zarazy przemieniającej ludzkość w zombie był już niejednokrotnie poruszany przez filmowych twórców. Obraz Davida Freyne’a przedstawia jednak ten problem w nieco odmienny sposób. Choroba, która zaatakowała znaczną część populacji została opanowana za sprawą lekarstwa, pozwalającego odmieniać krwiożercze potwory w ludzi. Zainfekowani powoli wracają do dawnych postaci i przyłączają się do życia w społeczeństwie. Jednym z uzdrowionych jest Senan (Sam Keeley). Młody mężczyzna po pokonaniu wirusa próbuje powrócić do normalności, jednak w świecie po epidemii nie jest to wcale takie proste.

 

Warto skorzystać z ostatniej szansy na obejrzenie intrygującego filmu grozy, dostępnego jeszcze przez krótką chwilę w serwisie HBO GO. 

"ZOO", reż. Antonio Tublén (2018)

Czy wybuch pandemii może stać się okazją do odbudowania relacji w związku? Karen (Zoë Tapper) i jej mąż John (Edward Speleers) przeżywają trudne chwile. Para dowiedziała się, że nie może mieć dzieci. W czasie ich kryzysu małżeńskiego świat zalewa pandemia, która przemienia zainfekowanych w zombie. Małżonkowie zamykają się w swoim mieszkaniu w oczekiwaniu na nadejście pomocy. Wspólne działanie może nie tylko pomóc im przetrwać, ale również stać się czynnikiem zapalnym do odnowienia wygasających uczuć. Zaskakujący komediodramat z elementami kina grozy, to propozycja dla widzów poszukujących niebanalnej rozrywki.

Zobacz wideo Widzieliście już nowy odcinek Popkultury?

"Ostatni Serb w Chorwacji" ("Posljednji Srbin u Hrvatskoj"), reż. Predrag Licina (2019)

Rozglądając się za interesującymi filmami o epidemiach, warto skusić się na oryginalny obraz autorstwa chorwackiego reżysera, Predrag Licina. "Ostatni Serb w Chorwacji" przedstawia Chorwację, która znalazła się w kryzysowym czasie. Od ogłoszenia bankructwa w kraju, minęło siedem lat. W upadającym świecie największym skarbem stała się woda. Jej zdobycie zaczęło popychać ludzi do wojen, rabunków, a także rozprzestrzeniania wirusa, przemieniającego zainfekowanych w żądne krwi zombie. Bohaterem tej niecodziennej opowieści jest pochodzący z Zagrzebia Mico (Krešimir Mikić). Mężczyzna zostaje ugryziony przez zainfekowaną partnerkę, a następnie trafia na leczenie. W szpitalu spotyka ludzi, z którymi postanawia uciec prosto do wioski, zlokalizowanej przy granicy z Bośnią, gdzie ich szansę na przetrwanie mogą stać się większe. Nietuzinkową komedię, łączącą w sobie szalony humor i elementy horroru doceniono podczas festiwalu filmowego Pula Film Festival, przyznając obrazowi aż pięć nagród.

 

HBO GO - filmy o epidemii: dokumentalne

Filmy o epidemii to nie tylko historie fikcyjne. Dla miłośników faktów i poszukiwaczy prawdy, doskonałą propozycją na udany seans jest obraz dokumentalny w reżyserii Bena Steele’a - "Ebola" z 2016 roku. Trzy krótkometrażowe filmy ("The Doctor’s Story", "Body Team 12" i "Orphans of Ebola") zabiorą odbiorców w wyprawę prosto do Afryki i ogarniętego zarazą Sierra Leone.

Twórca dokumentu przedstawia bohaterów zmagających się z wirusem Eboli. Wśród nich znaleźli się: brytyjski ratownik, należący do ekipy Lekarzy Bez Granic, dwunastolatek Abu, któremu zaraza odebrała ośmiu członków rodziny, a także pracownica Czerwonego Krzyża, zajmująca się zabieraniem z domów ciał ofiar epidemii. Przejmujący dokument, pokazujący ogrom ludzkiej tragedii w obliczu zarazy poruszy każdego widza.

Więcej o: