Hiszpański tenor Placido Domingo zakażony koronawirusem

Placido Domingo, światowej sławy hiszpański śpiewak operowy, potwierdził w mediach społecznościowych, że jest zakażony koronawirusem. "Ja i moja rodzina poddamy się kwarantannie tak długo, jak będzie to konieczne" - napisał 79-letni tenor.

Słynny hiszpański śpiewak operowy Placido Domingo poinformował, że testy wykazały u niego obecność wirusa SARS-CoV-2. "Miałem kaszel i gorączkę. Zdecydowałem się więc poddać badaniom, które potwierdziły, że jestem zakażony koronawirusem. Uznałem, że poinformowanie o tym opinii publicznej jest moim moralnym obowiązkiem" - napisał Domingo na Facebooku. 

"Ja i moja rodzina poddamy się kwarantannie tak długo, jak będzie to konieczne. Nasz stan zdrowia jest dobry. Apeluję, by zachować szczególną ostrożność i stosować się do zaleceń służb" - dodał 79-letni tenor. 

Zobacz wideo Opustoszałe ulice europejskich miast. Kraje wprowadzają ograniczenia w poruszaniu się

W Hiszpanii zakażenie koronawirusem potwierdzono u ponad 28 tys. osób. Ponad 1700 pacjentów zmarło. 

Placido Domingo zakażony koronawirusem. W sierpniu 2019 r. słynnego tenora oskarżono o molestowanie seksualne

W sierpniu ubiegłego roku kilkanaście kobiet oskarżyło Domingo o molestowanie seksualne. Ofiary, twierdziły, że jako jeden z najsłynniejszych śpiewaków operowych świata, Domingo wykorzystywał swoją pozycję, by zmuszać je do relacji o podłożu seksualnym. Niektóre z nich uważają, że odrzucenie jego propozycji zrujnowało im kariery. Tylko jedna z nich zdecydowała się ujawnić swoje nazwisko - Patricia Wulf. 

Zgodnie z zeznaniami poszkodowanych kobiet, śpiewak miał je molestować na przestrzeni ponad 30 lat. Do incydentów miało także dochodzić m.in. w Washington Opera, której Domingo był najpierw dyrektorem artystycznym, a później dyrektorem generalnym.

Urodzony w Hiszpanii Placido Domingo jest jedną z największych gwiazd opery XX wieku, śpiewał w słynnym trio Trzech Tenorów wraz z Luciano Pavarottim i Jose Carrerasem. Artysta nagrał ponad sto albumów i otrzymał 14 nagród Grammy.

Więcej o:
Komentarze (28)
Hiszpański tenor Placido Domingo zakażony koronawirusem
Zaloguj się
 • cogito50

  Oceniono 23 razy 7

  prezes też w radio sobie kaszlał ale pan Ziemiec nie zrobił mu testu. Ludzie co to będzie? We Włoszech dla staruchów po 60-tce szkoda respiratorów. Zaapelujmy do kogoś aby u nas zrobiono z tym inaczej.

 • n3xt

  Oceniono 3 razy 3

  Ale po co wymieniać osoby ? Co za różnica czy choruje, umiera biedny czy bogaty, sławny czy anonimowy człowiek ? Tym siejecie panikę, a nie rzeczową informację.
  Ps Podobno treści o wirusie na wyborcza miały być niepłatne ;)

 • qudaq

  0

  Wyrazy współczucia i życzenia udanego powrotu do zdrowia.

 • bajdok

  Oceniono 2 razy 0

  Trzeba bylo myc rece ! Brudasie !

 • fantomass

  Oceniono 12 razy -10

  kiedy i po ile dostępne będą bilety na pogrzeb na ticketmaster?

 • ania_m66

  Oceniono 34 razy -22

  odnosze pomalu wrazenie, ze wsrod tzw "gwiazd" i tych prawdiwie wielkich i tych calkiem malych obciachem i dramatem bedzie negatywny wynik testu na covid 19 i niemoznosc zakomunikowania o chorobie w mediach spolecznosciwych.

 • bolek_i_jego_ozorek

  Oceniono 41 razy -29

  Tak się kończy jak się za szeroko paszczę otwiera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX