Wojciech Mann dywaguje o wyborach prezydenckich: Skorzystać z pomocy służb mundurowych i opornych doprowadzić do urn?

Wojciech Mann nie ukrywa swoich poglądów politycznych i krytycznego nastawienia wobec partii rządzącej, czemu dał wyraz w jednym ze swoich ostatnich wpisów na Facebooku. Dziennikarz poruszył w nim kwestię terminu wyborów prezydenckich i potencjalnego zachowania "szefa dużej partii politycznej w sporym kraju".
Zobacz wideo

Wojciech Mann po odejściu z radiowej Trójki założył profile w mediach społecznościowych i skrzętnie z nich korzysta, żeby podzielić się ze swoimi słuchaczami różnymi przemyśleniami. Ostatnio frapuje go kwestia wyborów prezydenckich, które zostały pierwotnie rozpisane na 10 maja tego roku.

Czytaj też: Wojciech Mann i Piotr Bukartyk publikują piosenkę. "Adrian z wami"

Wojciech Mann o wyborach prezydenckich: ogłoszą wyniki bez wyborów?

W swoim wpisie Wojciech Mann postanowił przeprowadzić "badanie opinii publicznej" dotyczące terminu wyborów prezydenckich, które zostały pierwotnie rozpisane na 10 maja. Od kiedy tylko rząd ogłosił stan zagrożenia epidemiologicznego i zakazał imprez masowych, a później zamknął wszystkie szkoły i instytucje kultury do odwołania, trwa dyskusja, czy w związku z wyjątkową sytuacją w kraju nie należałoby przełożyć wyborów prezydenckich.

Wojciech Mann zdaje się należeć do grupy osób, które nie wierzą, że PiS zgodzi się przełożyć termin i zrezygnować ze swojej wizerunkowej przewagi. Dlatego tez w swoim wpisie napisał:

W ramach badania opinii publicznej uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższym pytaniem, a następnie zaznaczenie wybranej odpowiedzi.
Co powinien zrobić szef dużej partii politycznej w sporym kraju, aby, nie bacząc na stan epidemii i ludzi hospitalizowanych oraz objętych kwarantanną, utrzymać termin wyborów prezydenckich bez zmian:
a) skorzystać z pomocy służb mundurowych i opornych doprowadzić do urn
b) ogłosić zwycięstwo wybranego kandydata bez zawracania sobie głowy opinią obywateli
c) wykupić sobie bilet w jedną stronę dokądkolwiek i uzyskać zgodę odpowiednich organów na wykorzystanie go.

Fani podzieleni wpisem Wojciecha Manna o wyborach prezydenckich: "Żałosne. Pa pa"

Wpis wywołał burzliwą dyskusję. Reakcje wielbicieli były skrajne. Część z komentujących podjęła dyskusję: "Przede wszystkim powinien się leczyć w wyspecjalizowanej placówce", "Nie chodzi o to, aby do urn poszli wszyscy. Wystarczy, że pójdą ci którzy właściwie zagłosują. A ewentualny wzrost zachorowań to poświęcenie, na które prezes jest w stanie się zdobyć", "Jeśli ten chory człowiek będzie nadal się przy tym upierał, to pójdę na te wybory w masce MP4 typu Buldog, w stroju ochronnym i rękawicach. Tyle z mojej strony. Pozdrawiam i zdrowia życzę", "Jakież wymowne staje się powiedzenie: 'Obywatele do urn!'", "Wybory odbędą się bez udziału wyborców, to najbezpieczniejsze rozwiązanie, skoro wiadomo z góry jakie będą wyniki", "Z tymi urnami bądźmy ostrożni, panie Wojtku. Nie spieszmy się tych okolicznościach".

Czytaj też: Wojciech Mann wydaje nowe oświadczenie w sprawie Trójki. Znowu z niebanalną puentą

Inni jednak byli rozczarowani, że dziennikarz używa swojego oficjalnego profilu, by rozmawiać o polityce: "Panie Wojciechu niech Pan tego nie psuje. Może o muzyce, zespołach, posłuchałbym czegoś ciekawego o PF. Po co brnąć w politykę", "Fajnie Pan ogarnął temat hejtu na stronie. Widać, że nie o muzykę Panu chodziło, a o politykę. Żałosne. Pa pa", "Panie Wojtku, cenię Pana bezgranicznie za gust muzyczny, sposób prowadzenia audycji, poczucie humoru i szereg innych rzeczy. Aczkolwiek rzygam polityką - wszelkiej opcji - i nie ukrywam, że wolałabym czytać o tym, za co szanuję Pana najbardziej", "Nie spodziewałem się po panu, że może się pan zaniżyć do takiego poziomu, politykę zostawmy jako kwestię indywidualną, niech każdy ma swoją! Mimo wszystko pozdrawiam".

Znalazły się osoby zdziwione tym, że jest spora grupa osób, które są poirytowane poglądami politycznymi Wojciecha Manna: "Czytam niektóre komentarze i oczom nie wierzę. Dorośli ludzie, a dziwią się, że inny dorosły człowiek ma poglądy i je wyraża, co więcej, że interesuje się polityką i losem naszej kraju. Proszę państwa, to chyba strona Pana Wojtka. Ma do tego praw, "Trochę śmieszą mnie ci, którzy ostentacyjnie 'brzydzą się polityką'. Ale polityka nie brzydzi się niczego", "Ale to polityka odpowiada za zniszczenie najlepszej stacji w Polsce. Mam udawać, że jest inaczej?", "Nie interesujesz się polityką, to zaraz ona zainteresuje się tobą. Poruszony przez pana Manna problem jasno to pokazuje".

A jeszcze inni żałują, że zrobił to dopiero teraz: "Panie Wojtku... Ma Pan świadomość, że gdyby wcześniej nie odcinał się od polityki w imię poprawności nie pojmowanej przez mój mały rozumek, mogłoby być inaczej? Wiem, że Pan w to nie wierzy, ale ja tak. Dlatego usilnie proszę... Więcej takich. Może Pan wiele zmienić".

Więcej o:
Komentarze (520)
Wojciech Mann dywaguje o wyborach prezydenckich: Skorzystać z pomocy służb mundurowych i opornych doprowadzić do urn?
Zaloguj się
 • janusz.z.bazin

  Oceniono 303 razy 243

  Pojąć logicznie nie można, jak w demokratycznym państwie w środku Europy rządzi z tylnego fotela 70 letni starzec, którego głównym celem jest sianie nienawiści i podziałów, bez zważania na rozwój gospodarczy, oświatę, stosunki międzynarodowe czyli przyszłość tego narodu i ma tylu ślepych, zagorzałych zwolenników.
  A będzie to trwało dopóki zdrowie mu na to pozwoli, albo partia pęknie przez wewnętrzne walki - tylko wszyscy oni wiedza, że wtedy stracą władzę, więc lepiej nawet nienawidzić się wewnętrznie, ale razem zachować Ojczyznę dojną.

 • ailanthus1980

  Oceniono 256 razy 188

  Jak ktoś nie rozumie wpisu pana Manna, to chyba nie świadczy zbyt dobrze o ich IQ...

 • uoft

  Oceniono 211 razy 177

  Co oburzającego jest w tym co Wojtek napisał? Oburzające jest to co się dzieje w TVPis, cyrk robiony przez Dudę, głupota suwerena.

 • lkolesio

  Oceniono 160 razy 108

  Polskę może już tylko uratować Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Tylko nie powtórka tego WRON-u z 1981 roku! Rozwiązać ten pisowski, zdradziecki Sejm. Zdelegalizować PiS, zawiesić Konkordat. Internować Dudę i jego Zybertowiczów, Dworczyków dworujących z Narodu. Dołączyć do nich Kaczyńskiego, tego co mu internowanie z jakichś powodów w 81 umsknęło i innych z jego bandy. Lista jest długa. Niech się wojsko nie dekuje. Toć przysięgało na obronę Ojczyzny i Konstytucji PR. Takie pobożne życzenia bo już nic innego do głowy nie przychodzi no chyba ,że rewolucja i zmiecenie tej mafii.

 • cezar85

  Oceniono 112 razy 96

  Prezes potrzebuje tradycyjnych trupów przedwyborczych, no i ksiądz zarobi

  więc win, win situation

 • lastm10

  Oceniono 109 razy 87

  Nie ludzie podzieleni, tylko farmy trolli sponsorowane za nasze pieniądze kontra normalni ludzie

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 90 razy 74

  ....ogłoszą wyniki bez wyborów?.. Oczywiście, że to bzdura. Tak daleko się nie posuną.
  Ogłoszą wyniki przed wyborami!

 • lodzianka37

  Oceniono 84 razy 68

  Apeluje o zwrot kasy przez TVPPIs i przeznaczenie na walkę z Covid

 • sector23

  Oceniono 82 razy 64

  Polska stała się zabawką w rękach zdziecinniałego starucha, który nie ma już nic ani nikogo kogo mógłby kochać, poza władzą. Dlatego z powodu patologicznej nienawiści gotów jest rozpieprzyć ją w PiSdu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX