Nie tylko TVN odwołuje seriale. Polsat też musi zmienić ramówkę - znikają dwie produkcje

Zagrożenie związane z koronwairusem wymusiło na polskich producentach wstrzymanie nagrań, nie tylko do programów z udziałem publiczności. Od połowy kwietnia z anteny Polsatu znikną dwa seriale.
Zobacz wideo

W związku z koronawirusem polskie stacje telewizyjne muszą zmienić swoje plany. TVN już kilka dni temu poinformował, że musi zawiesić realizację i emisję takich programów jak "Kod genetyczny", "Chyłka" czy "Kuchenne rewolucje". Teraz także Polsat musi zawiesić co najmniej dwa tytuły, w tym jeden ze swoich najdłużej nadawanych seriali "Pierwsza miłość" (obecny na antenie od 2004 roku).

Czytaj też: Ze względu na koronawirusa ludzie oglądają więcej Netfliksa. To niekoniecznie musi oznaczać zysk dla serwisu

Polsat zmienia ramówkę przez koronawirusa

Od 17 kwietnia z anteny Polsatu znikną seriale "Pierwsza miłość" i "Na ratunek 112" - producent wykonawczy tych tytułów, Grupa ATM, zawiesił bezterminowo zdjęcia na planach - podaje serwis wirtualnemedia.pl. Prezes ATM Grupy, Andrzej Muszyński, przekazał:

Ostatni z premierowych odcinków "Pierwszej miłości" zostanie pokazany w czwartek, 16 kwietnia 2020 roku. W kolejnych dniach o godz. 18 zobaczymy powtórki serialu paradokumentalnego "Sekrety rodziny".

"Sekrety rodziny" będą emitowane o 17.45, czyli kwadrans przed standardową godziną emisji "Pierwszej miłości". Zamiast powtórek serialu o 14.00 widzowie Polsatu będą mogli oglądać premierowe odcinki paradokumentu "Trudne sprawy". Nieco wcześniej będzie też emitowany paradokument "Gliniarze", który będzie częściowo wypełniać pasmo należące wcześniej do "Na ratunek 112". Wcześniej Polsat przerwał emisję "Tańca z gwiazdami", a także programów "Twoja twarz brzmi znajomo" i "The Four. Bitwa o sławę".

 ATM Grupa zawiesiła także prace nad "Światem według Kiepskich", "Policjantkami i policjantami", "Sprawiedliwymi. Wydział Kryminalny" i "Gabinetem nr 5".

Zmiany w ramówce TVN-u

Od kwietnia TVN wstrzymuje emisję premierowych odcinków rozmaitych seriali i programów. Zamiast nowych epizodów seriali "Kod genetyczny" i "Chyłka - kasacja" oraz programów "Kuba Wojewódzki" i "Superwizjer" będą emitowane filmy.

O godz. 17:00 od poniedziałku do piątku i w czwartki o godz. 21:30 będzie można oglądać powtórki "Kuchennych rewolucji", a od poniedziałku do czwartku o godz. 20:00 - powtórki "Milionerów". Bez zmian pozostaje emisja m.in. serialu "Motyw" z Agnieszką Grochowską i Małgorzatą Kożuchowską (wtorki, godz. 21.30).

Czytaj też: Amerykański pisarz pisał o wirusie "Wuhan 400'' prawie 40 lat temu. O czym opowiada książka "Oczy ciemności"?

Więcej o: