Filmowcy skończyli kręcić nowy sezon "Dark": Netflix wyprzedził kwarantannę

W związku z pandemią koronawirusa, na całym świecie trzeba było wstrzymać prace na planach licznych produkcji. Przerwano lub przełożono m.in. kręcenie "Wiedźmina", "Avatara 2", "Małej syrenki", "Matrixa 4" czy "Mission Impossible 7". Jednakże ekipa hitowego serialu "Dark" od Netfliksa zdążyła nakręcić cały materiał do trzeciego sezonu nim trzeba było odwołać zdjęcia lub spotkania w studiu.
Zobacz wideo

Twórca serialu "Dark" Baran bo Odar ogłosił na swoim koncie na Instagramie, że nie tylko udało się już nakręcić wszystkie zdjęcia do trzeciego sezonu - na ukończeniu są też prace montażowe. To o tyle ważna informacja, że jeszcze kilka tygodni temu ekipa filmowa musiała dokręcić trochę brakujących scen.

Czytaj też: "W lesie dziś nie zaśnie nikt" - Netflix podbity przez polski slasher

Netflix. Trzeci sezon "Dark" już na wykończeniu

Reżyser Baran bo Odar przekazał swoim fanom, że zostało "jeszcze kilka kroków" do tego, by serial został ukończony. Wiemy, że zmontowane zostały już wszystkie odcinki najnowszego, trzeciego sezonu "Dark". Ekipie udało się tego dokonać nim ogłoszono w Niemczech lockdown:

 

"Dark" to pierwszy niemiecki serial Netfliksa, który sam dystrybutor kategoryzuje używając haseł: zagmatwane, mrożące krew w żyłach, przerażające, intelektualne i straszne. Fabuła opiera się na ciekawym pomyśle - akcja pierwszej serii zaczęła się współcześnie, a potem niespodziewanie przeniosła się do przeszłości, by pokazać najbardziej zaskakujące pomysły na fabułę, jakie scenarzyści mogli mieć.

 

W drugim sezonie zawędrowaliśmy też do niedalekiej przyszłości - motywem spinającym wszystkie te podróże w czasie są tajemnicze zaginięcia dzieci.

Czytaj też: 10 najlepszych seriali Netfliksa, które powinno się zobaczyć. Czy wszystkie już znasz?

To produkcja często porównywana z przebojowym "Stranger Things" - i przez wielu nawet wyżej oceniana niż dzieło braci Matta i Rossa Dufferów. Pierwszy sezon cieszył się niemałym uznaniem widzów i krytyków na całym świecie, podobnie było także z drugim. A ponieważ niektórzy widzowie narzekali, że łatwo im się pogubić w skomplikowanej fabule, Netflix stworzył dla nich specjalny przewodnik po dwóch pierwszych sezonach.

Kiedy nastąpi premiera ostatniego sezonu serialu? Biorąc pod uwagę stan zaawansowania prac, można mieć nadzieję, że już niedługo. Na razie Netflix nie podał jeszcze oficjalnej daty, ale kto wie - może zdecyduje się zrobić niespodziankę uwięzionym w domach widzom i zrobi to w najbliższym czasie?

 
Więcej o: