Koreański serial z Mirosławem Zbrojewiczem przewidział pandemię koronawirusa dwa lata temu? "Oglądajcie, zanim to zdejmą"

Po Twitterze niesie się wieść, że koreański serial "My Secret, Terrius" z 2018 roku "przewidział" pandemię koronawirusa. Użytkownicy wskazują na fragment z dziesiątego odcinka, w którym bohaterki rozmawiają o "stworzonym przez człowieka koronawirusie, który po pięciu minutach od ekspozycji atakuje płuca".
Zobacz wideo

Wielu użytkowników Twittera udostępniło fragment 10. odcinka serialu "My Secret, Terrius", w którym lekarka rozmawia z jedną z bohaterek, agentką Narodowej Służby Wywiadu, o wynikach pewnych badań. Jak twierdzi lekarka, wykazały one, że istnieje zmutowana odmiana koronawirusa, atakująca układ oddechowy, która może zostać użyta jako broń biologiczna.

Zobacz też: "Contagion. Epidemia strachu". Czołowy konsultant medyczny zakażony koronawirusem. "To może się przydarzyć każdemu" >>

"My Secret, Terrius", serial z 2018 roku, o koronawirusie. "Planują biochemiczny atak terrorystyczny"

Serialowa lekarka wspomina, że w 2015 roku podczas epidemii wirusa MERS-CoV w Korei śmiertelność wynosiła "ponad 20 proc." - w rzeczywistości według oficjalnych danych zachorowało 186 osób, a zmarło 36, co daje 19 proc. przypadków śmiertelnych. Rozmawiająca z kobietą agentka pyta: "To chyba nie jest na tyle poważne, żeby można było zrobić z tego broń biologiczną, prawda?", na co ta odpowiada:

Tak jak mówiłam, to jest zmutowany wirus. Ktoś zmodyfikował go tak, żeby podnieść śmiertelność do 90 proc. Co gorsza, okres inkubacji tego koronawirusa wynosi od dwóch do czternastu dni. Manipulowano nim po to, by atakował płuca po pięciu minutach od ekspozycji.

Wyraźnie zaniepokojona agentka dopytuje, czy jest na to jakieś lekarstwo. Lekarka mówi: "Na ten moment nie ma żadnego lekarstwa ani szczepionki. Ciężko je wytworzyć". Po chwili z rozmowy agentki z jej znajomymi dowiadujemy się, że fikcyjna firma Samguk Pharmaceuticals zainwestowała fortunę w szczepionki i niedługo może je opatentować. Bohaterowie szybko docierają do informacji, że nienazwani w odcinku sprawcy przygotowują "Cors Project", związany z użyciem broni biologicznej - czyli zmutowanego koronawirusa.

kadr z serialu 'My Secret, Terrius'kadr z serialu 'My Secret, Terrius' Netflix

Internauci piszą na Twitterze:

Oglądajcie i udostępniajcie, bo na pewno to zdejmą.
Dla mnie to wygląda jak coś zaplanowanego...

Inni uspokajają:

"My Secret, Terrius" to kolejny serial o epidemii, jak te wszystkie amerykańskie seriale i filmy o wirusie, który ma wybić pół świata. Koronawirus to popularne określenie w medycynie, my po prostu słyszymy je teraz często w odniesieniu do COVID-19 jako "nowego koronawirusa".
Pamiętajcie, że o wirusie MERS pierwszy raz była mowa w 2012 roku, więc nic nie stało na przeszkodzie, żeby zrobić serial z koronawirusem w 2018 roku.

Zobacz też: COVID-19: przyczyny, objawy, leczenie >>

"My Secret, Terrius". W serialu zagrał Mirosław Zbrojewicz

Ciekawostka: w "My Secret, Terrius" pojawia się wątek polski. Czwarty odcinek opowiada o nieudanej akcji szpiegowskiej przeprowadzonej w Warszawie. Ujęcia kręcono m.in. w Łazienkach Królewskich i na Placu Zamkowym, a rolę szpiega śledzącego bohaterów zagrał Mirosław Zbrojewicz.

kadr z serialu 'My Secret, Terrius'kadr z serialu 'My Secret, Terrius' Netflix

Więcej o:
Komentarze (58)
Koreański serial z Mirosławem Zbrojewiczem przewidział pandemię koronawirusa dwa lata temu? "Oglądajcie, zanim to zdejmą"
Zaloguj się
 • wojtek_2000

  Oceniono 25 razy 21

  wziąwszy pod uwagę poprzednie epidemie - grypy ptasiej, świńskiej, SARS, itd., było kwestią czasu aż pojawi się mikrob, który spełni warunki rozprzestrzenienia w skali ogólnej. To czysty rachunek prawdopodobieństwa, i nie trzeba było geniusza żeby to przewidzieć.

 • ulg53

  Oceniono 23 razy 21

  No, w 95 roku już przewidzieli. Jest taki film z Hoffmanem i Freemanem - "Epidemia" Też o wirusach.

 • saynotopis

  Oceniono 32 razy 20

  Filmow, seriali, ksiazek i komiksow o pandemiach powstalo w ostatnich 50 latach setki tysiecy. Przestancie publikowac tak niedorzeczne idiotyzmy w dziale kultury, kretyni.

 • goldberg

  Oceniono 17 razy 9

  Ale jedno chciałem zauważyć - prezydent modlił się do matki boskiej częstochowskiej dzisiaj bo TO ONA uzdrowiła chińczyków.

 • wamal

  Oceniono 8 razy 8

  kilka lat przed atakami na WTC wydano grę...
  na opakowaniu zilustrowano samolot wbijający się w wieżowiec

 • blumkwist

  Oceniono 14 razy 8

  Witold Gadowski w ostatniej swojej rozmowie, przedstawia listę naukowców z uniwersytetu w Karolinie (USA), którzy pracowali nad zmutowaniem wirusa, który posiada cechy obecnego koronawirosa...mimo moratorium na tego typu badania wprowadzonych w 2015 r. Na liście są także naukowcy chińscy, związani z laboratorium w Wuhan.

 • kolobc

  Oceniono 9 razy 7

  Takie newsy to totalne dno, filmy nakręcono już o wszystkim jak kiedyś będzie armagedon to też napiszecie ze film to "przepowiedzial" gdyż było takich wiele

 • ml2403

  Oceniono 6 razy 6

  Wszystko fajnie ale ta śmiertelność 90% kładzie temat. Gdyby był tak zabójczy wirus to niewiele by zdziałał. By być groźny wirus musi posiadać małą śmiertelność, a wysoką zaraźliwość. Wtedy może się rozprzestrzeniać dzięki osobnikom z minimalnymi lub żadnymi objawami i powodować spustoszenia jak to jest obecnie. Co z tego, że wirus będzie miał 90% śmiertelności jeżeli zakazi 1000 osób, a koro ma tak dużą śmiertelność to i wyraźne objawy u każdego zarażonego. W ten sposób umrze 900 osób. Wirus mający 1% śmiertelności potrafi zakazić 100 mln ludzi, a ten 1% to będzie okrągły milion.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX