Komik z Cambridge genialnie przerobił "Bohemian Rhapsody" na "Coronavirus Rhapsody". To hit

Komik i standuper z Cambridge Dana Jay Bein stał się słynny w sieci po tym, jak umieścił tam nową wersję słów do klasycznego utworu Queen "Bohemian Rhapsody". Musiał zostać z przeziębieniem w domu i przerobił tekst kultowej piosenki, tak by opowiadał o koronawirusie. Ktoś to potem zaśpiewał, a efekt jest imponujący.
Zobacz wideo

W związku z panującą na całym świecie epidemią koronawirusa coraz więcej ludzi zostaje w domach, by ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Jedną z osób zamkniętych we własnym mieszkaniu jest komik z Cambridge Dana Jay Bein - od 20 lat zajmuje się improwizacją i standupami. Ponieważ miał łagodne objawy przeziębienia, postanowił sam poddać się kwarantannie i zostać w domu.

Czytaj też: "Bohemian Rhapsody". Wszyscy mówili, że z tą piosenką się nie uda. Mercury postawił na swoim

"Coronavirus Rhapsody" to przebój sieci

"Bohemian Rhapsody" to piosenka z 1975 roku, dzięki której zespół Queen zaczął robić międzynarodową karierę. Była jak na tamte czasy przełomowa - długa, zawierała odważne muzyczne przejścia i miała dość abstrakcyjne słowa. Na początku nikt nie chciał wierzyć, że ktoś to będzie puszczać w radiu, a jednak to był absolutny przebój. Do piosenki nakręcono promocyjny film, a "Rolling Stone" napisało potem, że Queen wynalazło teledyski na siedem lat przed powstaniem MTV. Nowa przeróbka klasycznego hitu - "Coronavirus Rhapsody" - szybko i niespodziewanie dla autora słów stała się wiralem, a o piosence zaczęły pisać media z całego świata, w tym USA czy Holandii.

Dana w rozmowie z lokalną telewizją WBZ-TV przyznaje, że wpadł na pomysł przerobienia kultowej piosenki Queen, kiedy poczuł, że boli go gardło. CBS relacjonuje:

Bolało mnie gardło i zaśpiewałem na głos pierwszą linijkę - Czy to ból gardła - a reszta piosenki sama pojawiła się w mojej głowie.

Dana pierwszą zwrotkę wrzucił na Twittera, gdzie dostał za nią ponad pół miliona polubień, a 180 tysięcy osób z całego świata skomentowały wpis. Zmodyfikowane słowa piosenki dotyczą oczywiście koronawirusa, w wolnym tłumaczeniu brzmią tak:

Czy to bolące gardło?
Czy tylko alergie?
Złapany w kwarantannie,
Bez ucieczki od rzeczywistości.

Następna zwrotka porusza ważne w czasie pandemii koronawirusa aspekty -"Nie dotykaj oczu, szybko zdezynfekuj dłonie, jestem tylko biednym chłopcem, bez pracy, bo wirus łatwo się roznosi, nawet jeśli myjesz ręce i się nie wychylasz. Wyglądam przez okno, sprawy nie wyglądają wcale lepiej, dla mnie dla mnie". Zwrotka z "mama" została przerobiona równie smacznie: Mamoo, właśnie zabiłem człowieka, nie zostałem w łóżku, przeszedłem obok niego, teraz jest martwy. Mamoo, życie było takie fajne, teraz mnie osaczyła bezwzględna plagaaa". Dalej mamy "Mamooo, nie chciałem, żeby umarli, jeśli jutro o tej porze nie wrócę do pracy, działajcie dalej, tak jakby ludzie się wcale nie liczyli".

Czytaj też: Teledysk do "Bohemian Rhapsody" osiągnął miliard wyświetleń. Queen pokazał nową wersję

Słowa pojawiły się pierwsze, później ludzie zaczęli je śpiewać razem z muzyką Queen. Przykładowo Adrian Grimes zaśpiewał "Coronavirus Rhapsody" tak, że można uwierzyć, iż robi to sam Freddie Mercury:

Bein w wywiadzie z mediami dodał :

Wiedziałem, że to zabawne, ale nie wiedziałem, że zrobi międzynarodową karierę. Pracowałem bardzo ciężko nad rzeczami, które nikogo nie obchodziły, a to napisałem bez spodni i śpiewa to cały świat.

Sentencjonalnie odniósł się też do obecnej sytuacji: Jest taki stary komik Victor Borge. Powiedział kiedyś, że śmiech to najmniejsza odległość pomiędzy ludźmi. To jeden z moich ulubionych cytatów, bo jest bardzo łączący. Kiedy dystansujemy się społecznie, możemy używać mediów i technologii, żeby pozostać w kontakcie. Szczególnie dzięki śmiechowi nie jesteśmy tak bardzo od siebie odlegli... pomimo tego, że tak naprawdę jesteśmy.

Więcej o: