Spike Lee podzielił się scenariuszem niezrealizowanego filmu. "Jackie Robinson" to jego wymarzony projekt

Spike Lee chce nakłonić jak najwięcej osób, by zostały w domach. Dlatego też reżyser przygotował dla swoich wielbicieli niespodziankę. Wyjawił szczegóły swojego wymarzonego filmu, w którym miałby zagrać Denzel Washington.
Zobacz wideo

Zdobywca Oscara Spike Lee opublikował scenariusz do swojego niezrealizowanego filmu o Jackiem Robinsonie - to legendarny amerykański sportowiec, który przełamał bariery rasowe. W 1947 został pierwszym Afroamerykaninem, który zagrał w baseballowej lidze MLB, w barwach Brooklyn Dodgers i odmienił obyczajowe oblicze sportu w USA. Numer 42 z którym grał, jest zastrzeżony dla wszystkich zawodników MLB.

Spike Lee opublikował scenariusz swojego niezrealizowanego filmu

Spike Lee ostatnio ma trochę więcej czasu, zaczął więc wspominać i przypomniał sobie o filmie, który nigdy nie powstał, a jest jego "wymarzonym projektem". Link do scenariusza, który sam napisał na podstawie autobiografii Robinsona "I Never Had It Made", umieścił na swoim koncie na Instagramie - scenopis ma 159 stron i znajdziecie go pod tym linkiem.

Spike Lee/ Instagram

Projekt powstał w 1996 roku, a Spike Lee nie ukrywa, że chciałby obsadzić w głównej roli Denzela Washingtona. Współpracowali razem już w 1992 roku przy biografii Malcolma X. Film jednak nie powstał, bo aktor już w połowie lat 90. uznał, że jest za stary, by grać sportowca w szczytowym momencie jego kariery. Reżyser odgrzebał scenariusz ze swojego archiwum i zachęca potencjalnych czytelników w filmie:

Nie martwcie się, jeśli nie lubicie baseballu ani sportu. To wspaniała amerykańska historia.

Dodajmy, że choć Spike'owi Lee nie udało się zekranizować biografii tego wyjątkowego sportowca, to jednak powstały projekty innych filmowców. O życiu Robinsona opowiada choćby film "42" z 2013 roku wyreżyserowany przez Briana Helgelanda. Główną rolę zagrał Chadwick Boseman, którego macie szansę kojarzyć z hitu Marvela "Czarna Pantera". Towarzyszyła mu na planie m.in. Nicole Beharie, zagrał także Harrison Ford.  

Więcej o: