Symboliczny gest. Zaśpiewał "Imagine" na pustej stacji metra w Londynie

"Imagine" to jeden z największych przebojów Johna Lennona, w którym artysta podzielił się wizją swojego wymarzonego świata bez chorób i wojen. Brytyjski muzyk, Stephen Ridley, w dobie koronawirusa postanowił zagrać ten ponadczasowy utwór na pustej stacji metra w Londynie. Dostosował też do okazji słowa piosenki. Efekt jest uderzający.
Zobacz wideo

 W związku z pandemią i kwarantanną, której poddanych jest coraz więcej osób na całym świecie, Stephen Ridley postanowił nagrać swoja interpretację legendarnej piosenki Johna Lennona, "Imagine". By pokazać wpływ koronawirusa na codzienne życie, teledysk nagrał na jednej z londyńskich stacji metra, St Pancras station.

"Imagine" na pustej stacji metra

Londyn jest jedną z największych europejskich metropolii, mieszka tam koło 9 milionów osób. Teraz ulice są złowieszczo opustoszałe. Ridley zagrał na dostępnym dla pasażerów pianie stojącym na stacji, która normalnie jest zatłoczona - na kadrach widać, jakimi pustkami świeci.

Muzyk do instrumentu podchodzi w masce, nim zaczyna grać, dezynfekuje klawisze. Zmienił też słowa utworu, tak by pasowały do okoliczności.

Na samym początku zaśpiewał -"Kiedy poczułem, że mam masę problemów, matka boska przyszła mi na pomoc, przemawiając słowami mądrości". Później zaśpiewał - "wyobraź sobie, że nie ma nieba, będzie łatwiej, jeśli spróbujesz. Żadnego nieba nad nami, tylko nieboskłon. Wyobraź sobie, że wszyscy ludzie żyją do dziś. Wyobraź sobie, że nie ma choroby, to nie takie trudne. Nic przez co trzeba by siedzieć w zamknięciu. I żadnych masowych mediów. Wyobraź sobie, że wszyscy ludzie żyją w pokoju. Mogą mówić, że jestem marzycielem, ale nie jestem jedyny. Dołączcie do mnie i świat stanie się jednością". Na samym końcu dodał też kilka wersów z innego klasycznego utworu - "What a Wonderful World" Louisa Armstronga:

 

W komentarzach pod filmem na youtubie czytamy: "Właśnie przypomniałeś ludzkości, że istnieje nadzieja. Dziękuję", " Nie mogą przestać oglądać, choć łzy zalewają mi oczy. Modlę się nie tylko za siebie i swoją rodzinę, ale za wszystkich ludzi", "Czuję te emocje. Mam nadzieję, że wszyscy będą bezpieczni", "Tak samo jak potrzebujemy szczepionki, testów i respiratorów, potrzebujemy też wspólnej wizji tego, jak świat może wyglądać. 'Imagine' jest idealnym nośnikiem ważnego przesłania, a ty jesteś dzielnym kurierem, który niesie tę wiadomość. Dziękuję".

Wcześniej na wspólne wykonanie piosenki Johna Lennona zdecydowały się hollywoodzkie gwiazdy pod przewodnictwem Gal Gadot.

Czytaj też: Gal Gadot, Natalie Portman i inne gwiazdy śpiewają wspólnie "Imagine" Johna Lennona

Więcej o: