Ellis Marsalis i Adam Schlesinger nie żyją. Muzycy są kolejnymi ofiarami pandemii koronawirusa

Ellis Marsalis Jr. i Adam Schlesinger kolejnymi ofiarami koronawirusa. Wybitny muzyk jazzowy i kompozytor muzyki filmowej zmarli po walce z COVID-19.

Ellis Marsalis i Adam Schlesinger to kolejni - po m.in. Alanie Merillu czy Wallacie Rooneyu - muzycy, którzy zmarli po zakażeniu koronawirusem.

Ellis Marsalis Jr. nie żyje

Ellis Marsalis Jr.  był głową muzycznej rodziny Marsalisów. Muzykami są czterej z sześciu jego synów. Nagrał kilkadziesiąt albumów jazzowych, ale jego pasją było nauczanie. Uczył młodych muzyków w New Orlean Center for Creative Arts, Uniwersytecie w Nowym Orleanie i Uniwersytecie Xaviera w Louisianie.

W 2008 roku jego nazwisko pojawiło się w The Louisiana Music Hall of Fame, a trzy lata później został laureatem NEA Jazz Masters Award. Jak poinformowała rodzina, Marsalis zmarł 1 kwietni w związku z komplikacjami COVID-19. Do szpitala trafił kilka dni wcześniej.

Adam Schlesinger nie żyje

Adam Schlesinger był muzykiem i producentem. Pisał piosenki m.in. dla Jonas Brothers, Katy Perry, The Monkees czy America. Był też twórcą muzyki teatralnej i filmowej. Komponował muzykę do takich seriali i programów jak "Ulica Sezamkowa", "Scrubs", "Plotkara", "Crazy Ex-Girlfriend" czy "The Howard Stern Show". Był nominowany do Oscara i Złotego Globa za muzykę do filmu „That thing you do” Toma Hanksa. Był wielokrotnym nominowanym i zdobywcą nagród Emmy.

Poza muzyką dla innych artystów, występował też w zespole rockowym Fountains of Wayne, najbardziej znanym z piosenki "Stacy's mom". 

Zmarł 1 kwietnia w szpitalu w Poughkeepsie w wieku 52 lat. W szpitalu, pod respiratorem przebywał od dwóch tygodni.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (41)
Ellis Marsalis i Adam Schlesinger nie żyją. Muzycy są kolejnymi ofiarami pandemii koronawirusa
Zaloguj się
 • misiekczarny2

  Oceniono 17 razy 13

  Dyżurne trolle pisowskie znowu mącą w swoim stylu. Gdzie w podanej informacji jest mowa o Pendereckim?

 • szabepio

  Oceniono 11 razy 7

  Kurdupello pojebełło też odleci na miotle z wirusem...

 • artur0121

  Oceniono 4 razy 4

  R.i.p

 • kikolo350

  Oceniono 3 razy 3

  Wallace Roney znany z koncertu z Milesem również.

 • lica79

  Oceniono 4 razy 2

  oj tam oj tam najważniejsze żeby były wybory i kaczor utrzymał na stołkach swoje marionetki

 • torchwood123

  Oceniono 14 razy 2

  Krzysztof Penderecki zmarł po zakażenu koronowirusem? Z tego co słyszałem zmarł po długiej chorobie - był na koronowirusa przed śmiercią badany, ale wynik był negetywny.

 • logintakijakiegoniktniema

  Oceniono 3 razy 1

  Dlatego wybory mają się odbyć w terminie. Wirus zabija osoby starsze i wyniszczone alkoholem,, narkotykami. Do kwietnia 2021 połowa ich elektoratu pójdzie w glebę. Dlatego tak się spieszą.

 • jango33

  Oceniono 3 razy 1

  ....nominowany do Złotego Globa.... mista loba loba

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX