Lekarz z "Pandemii" Netfliksa twierdzi, że być może wynalazł lekarstwo na koronawirusa

Sześcioodcinkowa "Pandemia" Netfliksa przedstawia historie lekarzy na tle epidemii, które nękały ludzkość w ostatnich dekadach. Jest mowa m.in. o eboli i wybuchających co jakiś czas ogniskach grypy. Wśród bohaterów serialu dokumentalnego jest dr Jacob Glanville, który ogłosił, że wynalazł potencjalne lekarstwo na koronawirusa.
Zobacz wideo

Kiedy serial dokumentalny "Pandemia" debiutował na Netfliksie w ostatnich dniach stycznia, liczba osób zakażonych COVID-19 wynosiła raptem prawie sześć tysięcy osób. Teraz lekarze, którzy są bohaterami dokumentu, walczą ze światową pandemią. Jednym z nich jest dr Jacob Glanville, bioinżynier i immunolog. Ogłosił on na Twitterze, że wraz ze swoimi współpracownikami z firmy Distributed Bio pracuje nad terapią przeciwciałami, która może się okazać lekarstwem na koronawirusa.

Zobacz też: Olga Tokarczuk o epidemii koronawirusa: A może świat przed wirusem nie był normalny >>

Bohater "Pandemii" Netfliksa pracuje nad terapią na koronawirusa. "Możliwość neutralizacji wirusa w ok. 20 minut"

Jak poinformował Glanville, nowa terapia przeciwciałami działa poprzez "uniemożliwianie koronawirusowi zaatakowania ludzkich komórek". W rozmowie z Radio New Zealand powiedział:

Z radością ogłaszam, że ja i moi współpracownicy z powodzeniem wyodrębniliśmy pięć przeciwciał, u których już w 2002 roku wykryto zdolność do wiązania, neutralizowania, blokowania i wreszcie zatrzymania wirusa SARS. Opracowaliśmy te przeciwciała w naszym laboratorium tak, że teraz bardzo energicznie blokują i zatrzymują również wirusa SARS-CoV-2 [COVID-19].

Na antenie FOX News badacz dodał, że proponowane przez niego rozwiązanie pozwala obejść szczepionkę. - Zamiast podawania szczepionki i oczekiwania, aż wywoła ona reakcję układu odpornościowego, my od razu włączamy do akcji przeciwciała. Dzięki temu w około 20 minut pojawia się możliwość neutralizacji wirusa u danego pacjenta - mówił Glanville.

Teraz przeciwciała mają trafić do Instytutu Badań nad Chorobami Zakaźnymi amerykańskiej armii. Tam naukowcy użyją ich bezpośrednio przeciwko COVID-19, żeby sprawdzić, czy faktycznie działają one tak, jak zapewnia Glanville. Testy na ludziach są planowane na lato. 

Zobacz zwiastun serialu "Pandemia":

 
Więcej o: