Nergal: To co robi PiS jest absolutnie karygodne. Polacy przegonią ich jak komunistów

Adam Nergal Darski z okazji wydania nowej płyty jego solowego projektu Me And That Man, był gościem programu "#RzeczoPolityce". W trakcie rozmowy z Jackiem Nizinkiewiczem nie zabrakło odniesień do polityki i pomysłu rządu na korespondencyjne wybory. Zdaniem muzyka działania PiS przypominają to, co robili komuniści.
Zobacz wideo

Adam Nergal Darski znany jest przede wszystkim jako wokalista metalowego zespołu Behemoth. Kilka lat temu jednak muzyk razem z Johnem Porterem wypuścił płytę nagraną w zgoła innych klimatach. Zespół Me And That Man to projekt proponujący dźwięki bluesowe, country czy folkowe. Album był dużym sukcesem, jednak duet nie przetrwał wspólnej trasy koncertowej. John Porter opuścił zespół bez informowania reszty ekipy. Darski się tym nie przejął i nagrał drugą płytę z 11 innymi wokalistami, w tym np. z Corey'em Talorem z grupy Slipknot. To wydawnictwo było powodem rozmowy z dziennikarzem z "Rzeczpospolitej".

Nergal: Nie narażajmy życia ludzi

Jacek Niznikiewicz zapytał Adama Darskiego, czy jako obywatel Polski czuje się bezpieczny i czy ma poczucie, że władze stają na wysokości zadania, by obronić Polaków. Nergal odparł:

Mam dużo wątpliwości z tym, co się dzieje w Polsce od kilku lat. Często bywam ofiarą systemu, którego wszyscy jesteśmy ofiarami - czy jesteśmy tego świadomi, czy nie. Mówię o władzy partii rządzącej. Moje rozprawy sądowe zostały odroczone, ale one trwają i one też są pokłosiem jakiegoś stanu psychicznego, który coraz bardziej zatruwa nasze głowy. Jesteśmy ofiarami propagandy i ciężko się w tym połapać.

Podkreśla:

Jestem fanem tego, żeby nie narażać ludzi, żeby wybory przesunąć. To co robi PiS jest absolutnie karygodne. I głęboko sądzę, że tak jak kiedyś komunistów, którzy narażali życie innych ludzi, się rozliczało, tych ludzi też się kiedyś rozliczy. Więc ja sobie spokojnie czekam. Czy jestem bezpieczny? Chyba nie do końca.
 

Nergal podkreślił, że zawsze mówi, to co myśli i czuje.

Więcej o:
Komentarze (164)
Nergal: To co robi PiS jest absolutnie karygodne. Polacy przegonią ich jak komunistów
Zaloguj się
 • pislamabad

  Oceniono 73 razy 41

  Poniżej już same pisie trolle na posterunku, popatrzcie na poziom tych kopiejkowych degeneratów

 • zackuu

  Oceniono 40 razy 16

  w punkt Adam!!! a trolowe gó... pisowskie też spłynie wraz z upadkiem tej propagandowej/populistycznej (nie)władzy....bo im kasiorkę odetną - już nie będzie dwóch mld na wasze marne wpisy

 • wujekdolf

  Oceniono 15 razy 11

  nie dość że Matka Natura wnerwiona na ludzi dała wreszcie chwilę oddechu tej planecie, to jeszcze populizm przestał działać :)

 • ltte

  Oceniono 17 razy 9

  Panie Nergal, to są komuniści. Zabronili sprzedaży maseczek i płynów. Jak zabronią sprzedaży chleba, mięsa i sera, to do kupienia będzie tylko ocet ;-)

 • myciel66

  Oceniono 23 razy 9

  Tak zgadzam się z Panem. Oni są gorsi jak komuniści. sam szef to paranoik, część to agenci, niektórzy to mafiosi, wszyscy kłamczuchy i cynicy. Ograbili ten kraj, zdemolowali instytucje, parlament, sądownictwo, szczujnia pochłonęła już 10 mld zł, w kwietniu zasila się korupcyjnym pieniądzem - 10 mld zł - emerytów. Po przegonieniu rozliczy się ich, łącznie z odbieraniem emerytur.

 • n29a

  Oceniono 11 razy 7

  Komunistów per se u steru nie było od 1956. Polacy w 1989 przegonili PZPR, a to różnica. PiSu nie przegonią tak łatwo, bo PiS ma pomysł na zagospodarowanie dureństwa Polaków, ręka w rękę z hierarchią sekty wiodącej.

  Polacy po prostu powinni zacząć myśleć samodzielnie, a nie wsłuchiwać się w kolejnych proroków z cudownymi sposobami na wszystko. Po prostu należy zabić w sobie Wolaka i pańszczyźnianego chłopa (i podziękować Ruskim za zniesienie pańszczyzny - o ironio - po Powstaniu Styczniowym!).

  Nie znoszę Ziemkiewicza, ale "Polactwo" - wyrywkami - winno być lekturą obowiązkową!

 • kac

  Oceniono 19 razy 7

  PiS jest komuną, to po prostu nieco innej jej wydanie ale to jest wprost komuna, z pierwszym sekretarzem i masą otaczających ją marionetek na najwyższych państwowych posadach. Kalka z PRL jest wprost i całkowicie oczywista.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX