"Kochani - jesteśmy z wami". Artur Barciś napisał "Wierszyk dla Służby Zdrowia"

Artur Barciś postanowił wyrazić swoje uznanie dla polskich pielęgniarek i lekarzy, którzy obecnie muszą się mierzyć ze skutkami epidemii. Aktor napisał dla nich specjalny wierszyk z podziękowaniami i podzielił się nagraniem, na którym go czyta na Facebooku. Film ma 250 tys. wyświetleń, zaś sami odbiorcy nie kryją wzruszenia.
Zobacz wideo

Artur Barciś publikuje na swoim koncie na Facebooku nagrania z interpretacjami własnych wierszy, które dedykuje różnym grupom społecznym. Napisał m.in. wierszyk dla dzieci czy wierszyk dla młodzieży. To ostatnie nagranie odtworzono 1,7 mln razy. Teraz aktor postanowił uhonorować ludzi, którzy w ostatnich tygodniach pracują w szczególnie trudnych warunkach, czyli polskich medyków. Po tym, jak opublikował pierwsze nagranie, na specjalną prośbę jednego z fanów, napisał kolejny w ramach akcji #NieKłamMedyka.

Czytaj też: Koronawirus spowodował, że wzrosła sprzedaż "Dżumy" we Włoszech i Francji. Rozchodzą się też inne dzieła

Artur Barciś napisał wzruszający "Wierszyk dla Służby Zdrowia"

Barciś na początku nagrania nie kryje, że wierszyk dla medyków powinien powstać już dużo wcześniej. Po tym, jak to stwierdził, zaczął recytować:

W szpitalu, czy gdzieś w przychodni, a często nie mając co jeść
Pracują dziś ludzie godni, żeby oddać im tutaj cześć.
W karetkach, na korytarzach gotowi nam nieść ratunek,
Ludziom w maseczkach na twarzach, należy się nasz szacunek.
Pani Anna, Iza, Krysia - w izbach przyjęć miłe panie,
Zasługują, żeby dzisiaj, złożyć im podziękowanie.
Lekarze i pielęgniarki, fachowcy od odporności, i wy w karetkach lekarki,
Wiedzcie o naszej wdzięczności.
Choć wam płacą marne grosze, tyracie dniami i nocami,
Wiedzcie, bardzo was proszę, kochani - jesteśmy z wami.
Dziś trwając w wspólnej udręce, wierszem, sercem i łzami,
Hołd wam składamy w podzięce.

Nagranie zebrało 250 tys. wyświetleń, 6,8 tys. polubień i kilkaset komentarzy. Widać w nich, że grupa docelowa jest bardzo wzruszona gestem. Czytamy - "Dziękuję, za tak piękny wiersz. Technik RTG", "Cudny wiersz,w jeszcze cudniejszej interpretacji. Dziękuję i pozdrawiam, pielęgniarka Oddz. SOR z Częstochowy", "Panie Arturze, dziękuję, że Pan znów powiedział coś bardzo dobrego, ku pokrzepieniu nas wszystkich!", "Bardzo piękny wiersz. Wywołuje uśmiech, dodaje wsparcia. Pozdrawiam - ratownik medyczny", "Dziękujemy za uznanie. Prosimy dbajcie o siebie. Bądźcie rozsądni".

Barciś bierze udział w akcji #NieKłamMedyka

2 kwietnia pojawił się kolejny film z utworem stworzonym na potrzeby akcji #NieKłamMedyka. Ta ma na celu uświadomić ludziom, że ratownicy medyczni po kontakcie z zakażonym pacjentem, muszą zostać poddani kwarantannie i nie mogą udzielać pomocy innym poszkodowanym. Przy zgłaszaniu swoich wypadków na pogotowie należy więc poinformować dyspozytora o możliwości potencjalnego zakażenia - tak by ratownicy mogli zjawić się odpowiednio zabezpieczeni.

Czytaj też:  Ratownik medyczny o walce z epidemią: Był czas, żeby się przygotować, zorganizować środki ochronne, przegrupować kadrę. Nie zrobiono nic

Artur Barciś dołożył swoją cegiełkę do akcji i napisał kolejny wierszyk:

Dziś wierszyk jest o zadaniu, które nas wszystkich dotyka.
Zawiera się w prostym zdaniu: Rodaku, nie kłam medyka.
Więcej o: