Profesor Jerzy Bralczyk gościem cyklu #KulturalnaStrefa

Prof. Jerzy Bralczyk przyłączył się do akcji #KulturalnaStrefa. Spotkanie z nim odbędzie się 4 kwietnia o 16:00 - transmisję na żywo będzie można zobaczyć na fanpage'u Wydawnictwa Agora na Facebooku.

Wydawnictwo Agora we współpracy z Gazeta.pl oraz Wyborcza.pl zainicjowało akcję #Kulturalnastrefa - cykl działań online, dzięki którym słuchacze i czytelnicy będą mogli korzystać z kultury bez wychodzenia z domu. W projekt zaangażował się prof. Jerzy Bralczyk.

Dołącz do akcji #Kulturalnastrefa - prof. Jerzy Bralczyk

Prof. Jerzy Bralczyk podczas spotkania na żywo w ramach akcji #KulturalnaStrefa będzie mówił o języku czasów zarazy, czyli o etymologii słów takich jak: wirus, zarazek, kwarantanna czy szczepionka. Rozmowę z nim przeprowadzi Karolina Oponowicz, na co dzień pracująca jako redaktorka w Wydawnictwie Agora.

Jerzy Bralczyk - profesor, językoznawca, medioznawca, ekspert od języka propagandy politycznej i reklamy. Autor kilkudziesięciu książek językoznawczych. Autor i prowadzący wielu programów radiowych i telewizyjnych o języku. Wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego, od 1988 roku nieprzerwanie wykłada w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Był też związany z Uniwersytetem Śląskim, Ośrodkiem Badań Prasoznawczych w Krakowie, Uniwersytetem Jagiellońskim czy Uniwersytetem SWPS.

Więcej o: