Blanka Lipińska ciągle na topie. Które książki najchętniej kupują Polacy w czasie domowej izolacji?

Konieczność domowej izolacji to dla wielu dobra okazja, by nadrobić książkowe zaległości. Nielsen BookScan przeprowadził badania książkowych list sprzedaży, które pokazały, że w zakupowych koszykach królują beletrystyka i fantastyka. Pierwsze trzy miejsca nadal okupuje Blanka Lipińska.
Zobacz wideo

Portal WirtualneMedia.pl powołuje się na wykonane przez Nielsen BookScan badania za okres od 23 lutego do 21 marca, dzięki którym wiemy, że czołowa dwudziestka nie uległa za dużej zmianie po wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Podium pozostaje nienaruszone.

Zobacz też: "Czerwień" to jeden z lepszych kryminałów zeszłego roku. Teraz czas na "Czerń" >>

Blanka Lipińska wciąż na czele list sprzedaży książek w Polsce

Pierwsze trzy miejsca - bez zmian od poprzedniego okresu badań Nielsen BookScan - zajmuje erotyczna trylogia Blanki Lipińskiej w kolejności "Ten dzień", "Kolejne 365 dni" i "365 dni". Na popularność powieści bez wątpienia wpłynęła lutowa premiera ekranizacji ostatniej z wymienionych książek, która 1 kwietnia trafiła na Netfliksa i od razu stała się najchętniej oglądaną pozycją w serwisie.

Wyniki oglądalności filmu w kinach przebiły te, które miały długo wyczekiwane "Psy 3" Władysława Pasikowskiego czy głośny "Zenek" od TVP. - W moim idealnym świecie pobiłabym "Kler", bo ja bardzo lubię wygrywać w rankingach - przyznała Blanka Lipińska w rozmowie z Łukaszem Kijkiem dla Gazeta.pl. Przypomnijmy, że film Wojciecha Smarzowskiego zobaczyło ponad 5 mln widzów. - Realnie chciałabym 3,5 miliona - dodała autorka "365 dni". To może się udać w sieci.

A co słychać poza książkowym podium? Od momentu rozpoczęcia izolacji największy wzrost sprzedaży zaliczyła książka "Dylemat" B.A. Paris, a tuż za nią są "Testamenty" Margaret Atwood. W topowej dwudziestce są też wszystkie tomy sagi wiedźmińskiej autorstwa Andrzeja Sapkowskiego - najwyżej, na szóstym miejscu, jest "Krew elfów". Prawie każda z 20 najlepiej sprzedających się książek to książki z gatunków fikcji, zaś dwie pozostałe to propozycje dla dzieci i młodzieży.

<<Reklama>> Książki Blanki Lipińskiej dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Zobacz też: Przejażdżka do piekła. "Piętno" Przemysława Piotrowskiego jedną z najmocniejszych książek na wiosnę! >>

Więcej o: