Karolina Korwin Piotrowska oburzona działaniami filmowców: Bojkot. Całkowity. Czas to słowo odkurzyć

Karolina Korwin Piotrowska często komentuje działania środowiska filmowego. Tym razem, zamieszczając na swoim Instagramie fragment tekstu o przekazaniu masek szpitalom przez Piotra Stramowskiego, ostro skrytykowała aktora, zarzucając jemu i innym współpracownikom Patryka Vegi hipokryzję.
Zobacz wideo Filmy o epidemii - klasyki

Piotr Stramowski jest jednym z aktorów, którzy często współpracują z Patrykiem Vegą. Ostatnio zaistniał w mediach z powodu zdjęć zrobionych mu przez paparazzi, na których widać, jak zmierza do jednego z warszawskich szpitali, by przekazać mu kilka kartonów maseczek ochronnych.

Tymczasem reżyser "Polityki" i "Botoksu" nie przestał pracować na planie swojego kolejnego filmu po tym, gdy ze względu na epidemię koronawirusa 12 marca zostały zamknięte m.in. szkoły, teatry i kina, a wiele osób namawia, żeby ci, którzy mogą to zrobić, zostali w domach. Dziennikarka napisała, że w momencie, gdy coraz więcej osób choruje, a także, tak jak dwójka jej znajomych, bankrutuje czy traci pracę, wiele osób - także związanych z filmem - w imię ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa "zawiesza życie na kołku".

Karolina Korwin Piotrowska: Są jakieś granice głupoty, chciwości i hipokryzji

Korwin Piotrowska pisze: "Moja znajoma właśnie mi napisała o tym, ze bliska jej osoba walczy od 48 godzin pod respiratorem, ma małe szanse i nawet nie mogą się pożegnać. A film kręcą. Jest ekipa, są aktorzy, prawo, policja, kompletnie w tym tekturowym państwie bezradni - łatwiej dać mandat za spacer w lesie, za zgromadzenie na ulicy, za mycie samochodu, niż za plan filmowy. Siedzimy w domach, bo nas poproszono. Nie wszyscy. Rozmawiałam właśnie z Joanną Kos-Krauze z Gildii reżyserów o tym, że według niej i większości środowiska filmowego w Polsce, trzeba zrobić bojkot tej ekipy, tych ludzi, tych aktorów. Są jakieś granice głupoty, chciwości i hipokryzji". Swój wpis kończy słowami:

Bojkot. Całkowity. Nie było tego słowa od stanu wojennego. Czas to słowo odkurzyć.
 

Już wcześniej Gildia Reżyserów Polskich wydała oświadczenie po tym, jak pojawiły się informacje, że Patryk Vega i Konrad Niewolski (którzy nie są członkami stowarzyszenia) kręcą filmy mimo coraz bardziej restrykcyjnych ograniczeń związanych z koronawirusem. "Nie kręćmy filmów, gdy szaleje zaraza" - apelowała organizacja, w skład której wchodzą m.in. Agnieszka Holland, Paweł Pawlikowski, Jan Komasa czy Wojciech Smarzowski. Niewolski zawiesił realizację "Asymetrii".

Patryk Vega: Przygotowuję film o aferze podkarpackiej. Wszyscy uczestnicy ze mną współpracują >>

Patryk Vega pracuje nad filmem o aferze podkarpackiej. Zgodnie z prawem, mimo apeli Gildii Reżyserów Polskich, jeśli według przepisów potraktujemy plan filmowy jako miejsce pracy, ekipa ma prawo kręcić legalnie.

Więcej o: