Lady Gaga i WHO organizują koncert na rzecz światowej służby zdrowia. Wystąpią m.in. Paul McCartney i Billie Eilish

"One World: Together at Home" - pod takim hasłem odbędzie się wielki koncert online, który jest organizowany z inicjatywy Global Citizen i Światowej Organizacji Zdrowia. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć m.in. Billie Eilish, Eltona Johna i Lady Gagę - współorganizatorkę imprezy.
Zobacz wideo

Global Citizen to inicjatywa organizacji Global Poverty Project, której celem jest walka z ekstremalnym ubóstwem na całym świecie. W 2012 roku odbyła się pierwsza edycja Global Citizen Festival, który gromadzi dziesiątki tysięcy ludzi i gwiazdy największego formatu - dzięki przychodom ze sprzedaży organizacja zebrała już kilka miliardów dolarów. W obliczu pandemii koronawirusa Global Citizen łączy siły ze Światową Organizacją Zdrowia i zorganizuje wyjątkowy koncert online, na którym pojawią się wyjątkowi goście. Celem charytatywnego koncertu jest wsparcie służby zdrowia na całym globie.

Zobacz też: Viki Gabor, Maryla Rodowicz i wiele innych gwiazd zaśpiewało dla służby medycznej. Sukces #koncertudlabohaterów na Player.pl >> 

"One World: Together at Home". Światowe gwiazdy dadzą wielkie show prosto ze swoich domów

Kuratorką wydarzenia jest Lady Gaga, która będzie jedną z występujących gwiazd. Obok niej pojawią się m.in. Billie Eilish i jej brat Finneas, triumfatorzy tegorocznego rozdania nagród Grammy; John Legend, Andrea Bocelli, Billie Joe Armstrong z zespołu Green Day, Lizzo, Maluma, Stevie Wonder, Paul McCartney i Elton John, który niedawno sam przewodził organizacji charytatywnego wydarzenia z udziałem licznych wokalistów. Nadawany w USA "Fox Presents the iHeart Living Room Concert for America" zgromadził przed telewizorami dziesiątki milionów widzów, a w jego trakcie udało się zebrać ponad 10 mln dol.

Oprócz muzyków na "One World: Together at Home" będą obecni też m.in. Priyanka Chopra Jonas, Kerry Washington i Shah Rukh Khan, jak również Idris Elba wraz z żoną Sabriną, którzy kilka tygodni temu ogłosili, że są zakażeni koronawirusem. Wydarzenie z ich udziałem poprowadzą Jimmy Fallon, Jimmy Kimmel i Stephen Colbert.

"One World: Together at Home" rozpocznie się 18 kwietnia o 2:00 czasu polskiego i będzie transmitowany na wielu platformach. W USA pokażą go stacje ABC, CBS i NBC, w Wielkiej Brytanii - BBC, zaś reszta świata będzie miała możliwość obejrzenia wielogodzinnego wydarzenia w sieci. Relacje pokażą się m.in. na Facebooku, Twitterze, Instagramie i Tidalu, ma być dostępny również livestream na YouTube. 

 
Więcej o: