Doradca WHO o koncertach i imprezach masowych: Wrócą najwcześniej jesienią 2021 roku

Doktor Ezekiel Emanuel w ostatnim wywiadzie przyznał, że powrót gospodarki do normalnego funkcjonowania musi być wdrażany etapami. Według eksperta WHO najpóźniej powinny być przywrócone imprezy masowe, takie jak koncerty czy wydarzenia sportowe.
Zobacz wideo

Z powodu epidemii koronawirusa na niemal całym świecie wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się i przebywaniu w miejscach publicznych. Na samym początku restrykcje objęły organizację imprez masowych czyli koncertów czy wydarzeń sportowych. 

Doradca WHO o organizacji imprez masowych: Realistycznie mówiąc, będzie to najwcześniej jesień 2021 roku

Doktor Ezekiel Emanuel jest specjalnym doradcą dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia. W rozmowie z "The New York Times" powiedział, że obecnie nie da się zorganizować bezpiecznej dla kibiców i widzów koncertu czy imprezy sportowej. Według niego imprezy masowe powinny być odwołane przez kolejnych 18 miesięcy.

Zobacz wideo Popkultura odc. 31

- Restart gospodarki musi odbywać się etapami. Niektóre gałęzie budownictwa, ale też fabryki czy biura, w których można zachować dwumetrowy odstęp między pracownikami, będą mogły ruszyć wcześniej. Niektórzy mówili, że większe zgromadzenia, takie jak konferencje, koncerty czy imprezy sportowe, wrócą w październiku 2020 roku. Nie wiem, skąd ten pomysł. Myślę, że to powinno zostać przywrócone na samym końcu. Realistycznie mówiąc będzie to najwcześniej jesień 2021 roku - powiedział dr Ezekiel Emanuel. 

Niektórzy organizatorzy festiwali oraz sami artyści przełożyli swoje trasy koncertowe na wiosnę i lato 2021 roku. Taką decyzję podjęto m.in. przy festiwalu Glastonbury czy trasie Nicka Cave’a And The Bad Seeds. W Polsce organizatorzy najbardziej popularnych imprez muzycznych takich jak Orange Warsaw Festival czy Open'er Festival proszą o śledzenie swoich stron i portali społecznościowych, gdzie będą aktualizowane informacje na temat organizacji tych festiwali. W przypadku pierwszej z wymienionych imprez wiadomo, że nie odbędzie się ona w planowanym terminie. Open'er czy Pol'and'Rock na razie nie zmieniają dat wydarzenia, jednak zaznaczają, że będą reagować zgodnie z sytuacją epidemiologiczną w kraju. 

Więcej o: