"W czasie deszczu dzieci się nudzą"? Jest nowa wersja - Grzegorz Turnau i Magda Umer śpiewają o kwarantannie

Grzegorz Turnau i Magda Umer zaśpiewali nową wersję pogodnej piosenki "W czasie deszczu dzieci się nudzą". Za teledysk odpowiada córka muzyka, Antonina Kondrat.

"Przedstawiamy nową (autoryzowaną przez spadkobierców) wersję piosenki z nadprogramu Kabaretu Starszych Panów (1962). Pierwszą wykonawczynią była oczywiście Pani Barbara Krafftówna z towarzyszeniem kompozytora, Jerzego Wasowskiego ("milusińscy")" - napisał Turnau pod wideo. Pierwotna wersja to oczywiście "W czasie deszczu dzieci się nudzą" ze słowami Jeremiego Przybory i muzyką Jerzego Wasowskiego, zaprezentowana w telewizji m.in. w "Deszczowej suicie" z 1967 roku.

Grzegorz Turnau i Magda Umer: W kwarantannie dzieci się nudzą...

Utwór "W Kwarantannie" śpiewają natomiast Magda Umer i Grzegorz Turnau, którzy podkreślają, że nie nagrywali piosenki razem, lecz każdy w swoim domu. Na flecie zagrała Maryna Turnau, a na gitarze Jacek Królik. Za wideo odpowiada Antonina Kondrat (jak można przeczytać pod teledyskiem, jej są "koncepcja i opracowanie plastyczne, rysunki, reżyseria, choreografia, psy, montaż i słońce"), a za mix - Łukasz Błasiński (Woobie Doobie Studios Sulejówek).

W filmie zostały również wykorzystane prace plastyczne Adama Kiliana, udostępnione przez Jarosława Kiliana. Artyści napisali pod materiałem:

Dziękujemy Konstantemu Przyborze i Grzegorzowi Wasowskiemu za życzliwy stosunek do naszej przeróbki oraz Wojciechowi Borkowskiemu za pomoc w nagraniu głosu Magdy.

Grzegorz Turnau: Moim zdaniem Kraków nie produkuje wielkich talentów, ale je przyciąga >>

Magdę Umer można także usłyszeć w piosence "Jeszcze w zielone gramy", wykonywanej przez zespół oraz przyjaciół Teatru Ateneum. W teledysku, także nagrywanym z domów, wystąpili m.in. Marian Opania, Piotr Machalica i Wiktor Zborowski.

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o: