Sony w ramach akcji #PlayAtHome udostępnia gry za darmo. Do pobrania "Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a"

Użytkownicy konsoli PlayStation mają powody do radości. Sony organizuje akcję #PlayAtHome, w ramach której od 16 kwietnia pojawi się możliwość darmowego pobrania gier "Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a" oraz "Podróż".
Zobacz wideo

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu Jima Ryana, prezesa Sony Interactive Entertainment, firma "poważnie traktuje swoją odpowiedzialność jako platformy rozrywkowej, dlatego zachęca całą swoją społeczność do dalszego podejmowania bezpiecznych wyborów w ramach domowej izolacji". Na zachętę oraz "w ramach podziękowania za przykładanie się do łagodzenia skutków pandemii koronawirusa" Sony ogłosiło inicjatywę #PlayAtHome. W jej ramach użytkownicy PlayStation niemal na całym świecie pobiorą za darmo dwie popularne gry.

Zobacz też: "John Wick", "Igrzyska śmierci" i inne hity za darmo na Youtubie. Legalne pokazy >>

Sony w czasie pandemii zapewnia rozrywkę i wspiera małych deweloperów

Aby wesprzeć #PlayAtHome, PlayStation od czwartku 16 kwietnia zaoferuje użytkownikom z USA i Europy do pobrania "Uncharted: Kolekcję Nathana Drake'a" oraz "Podróż". Z kolei gracze w Niemczech i Chinach zamiast "Uncharted" zyskają dostęp do gry "Knack 2". Możliwość zdobycia tych tytułów za darmo potrwa do 6 maja. Sony Interactive Entertainment podkreśla, że po pobraniu gier zachowujemy je na zawsze. 

"Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a" zbiera w jednym miejscu pierwsze trzy części bardzo popularnej serii "Uncharted": "Fortunę Drake'a", "Pośród złodziei" i "Oszustwo Drake'a". Wszystkie z nich zostały zremasterowane pod rozgrywkę na konsolach PlayStation 4. Jim Ryan w oświadczeniu zaznacza, że "nie wyobraża sobie lepszego czasu niż teraz na przemierzanie świata i ekscytujące poszukiwania skarbów z Nathanem Drake'em".

Świat przemierzymy także z grą "Podróż" - tutaj jednak naszym celem jest odkrycie tajemnic zapomnianej cywilizacji wśród rozległych pustyni i starożytnych ruin. "W obliczu bezlitosnego upału i wyjących wiatrów musisz posłużyć się starożytną magią, aby szybować po niebie i odkrywać ten tajemniczy świat samotnie lub w towarzystwie obcej osoby, którą możesz spotkać po drodze. Wyrusz w podróż, która zmusi cię do przemyśleń, poruszy twoje serce i zostanie z tobą na lata" - głosi oficjalny opis gry.

Oprócz zapewnienia rozrywki graczom celem akcji #PlayAtHome jest również wsparcie niezależnych deweloperów. Aby im pomóc, Sony Interactive Entertainment stworzył specjalny fundusz, na którego konto wpłacił 10 mln dol. O szczegółach, w tym o kryteriach przystąpienia do funduszu, mamy się dowiedzieć niebawem. "Wiemy, że to tylko jeden mały krok i jesteśmy wdzięczni, że możemy dać coś od siebie naszym graczom, naszej społeczności i naszym partnerom" - pisze Jim Ryan.

Więcej o: