HBO kręci serial w czasie pandemii. Wszystkie ujęcia powstaną w domach twórców

"En Casa", czyli "W domu", to tytuł pięcioodcinkowego serialu HBO, który hiszpańscy reżyserzy nakręcą w swoich domach.
Zobacz wideo Epidemie i pandemie na ekranie

Produkcja ma być antologią, a każdy odcinek opowie o innym zagadnieniu związanym z życiem w izolacji. Za scenariusze i reżyserię odpowiadają: Leticia Dolera, Rodrigo Sorogoyen, Paula Ortiz, Carlos Marqués-Marcet oraz Elena Martín. Będą używać telefonów komórkowych.

Serial HBO o izolacji w czasie epidemii. Od komedii romantycznej po sci-fi

Założenie jest takie, że każdy z 15-minutowych odcinków ma powstawać w domu konkretnego reżysera, a pojawią się w nim osoby, które spędzają z nim czas w trakcie trwającej epidemii koronawirusa. Nie będzie to jednak serial dokumentalny, scenariusze będą opowiadały wymyślone historie. Co więcej, mają nawiązywać do konkretnych gatunków filmowych, m.in. komedii romantycznej, dramatu, a nawet science-fiction.

Twórcy "En Casa" mają próbować odpowiedzieć w swoich odcinkach na pytania takie jak: co by było, gdyby twój chłopak zostawił cię tego ranka, gdy została ogłoszona decyzja o izolacji? Czy kwarantanna domowa może być brutalnym, ale wyzwalającym doświadczeniem? Co, jeśli izolacja spędzana z partnerem uświadomi ci, że nie jest taki, jak ci się wydawało? Czy możliwe jest podróżowanie bez wychodzenia z domu, w obecnych warunkach? Jak to jest spędzać czas w domu, przebywając w izolacji z siedmiorgiem przyjaciół?

"Ucieczka", czyli kiedy jeden SMS zmienia wszystko. Nowy serial komediowy w HBO GO od 13 kwietnia >>

"En Casa" ma być pokazywany we wszystkich krajach, w których działa HBO Europe, więc także w Polsce. Na razie wiadomo, że premiera w Hiszpanii odbędzie się za kilka tygodni, później w innych państwach.

"Wiedźmin". Produkcja znalazła sposób na to, jak pracować nad drugim sezonem >>

Więcej o: