Festiwal Nowe Horyzonty nie odbędzie się w planowym terminie. "Żywiliśmy nadzieję tak długo, jak to możliwe"

20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty nie odbędzie się w planowym terminie. Organizatorzy poinformowali, że pracują obecnie nad znalezieniem nowej daty i optymalnej formuły dla zrealizowania tegorocznej edycji.
Zobacz wideo

W oświadczeniu Romana Gutka i Marcina Pieńkowskiego czytamy:

Każdego dnia liczyliśmy, że mimo wszystko uda się nam wszystkim spotkać we Wrocławiu na przełomie lipca i sierpnia. Jednak 14 kwietnia prezydent Wrocławia, Pan Jacek Sutryk, poinformował o odwołaniu wszystkich wydarzeń kulturalnych we Wrocławiu do końca sierpnia 2020. Nie mamy więc już złudzeń – 20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty nie odbędzie się w planowym terminie. Teraz, w porozumieniu z miastem, pracujemy nad znalezieniem nowej daty i optymalnej formuły dla zrealizowania tegorocznej edycji.

Zobacz też: Polsat odwołał swój wiosenny festiwal, a TVP przenosi Opole na jesień >>

Nowe Horyzonty przełożone na nieznany jeszcze termin. Wydarzenia branżowe odbędą się w innej formule

Organizatorzy MFF Nowe Horyzonty podkreślili, że o wszystkich zmianach będą informować na bieżąco i że poszukują jak najlepszych rozwiązań dla wszystkich osób, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji naszego festiwalu - przede wszystkim dla tych, którzy już kupili karnety na ten rok. Wydarzenia branżowe festiwalu (Polish Days, First Cut Lab, Studio Nowe Horyzonty+, A Sunday in the Country) mają się odbyć w możliwej do przeprowadzenia formule w zaplanowanych wcześniej terminach lipcowych.

Gutek i Pieńkowski zakończyli oświadczenie słowami:

Dziękujemy za wszystkie słowa i gesty wsparcia, które do nas docierają. To dzięki nim mamy siły, aby mierzyć się z kolejnymi wyzwaniami. Dzięki nim wiemy, że to co robimy, jest dla Was ważne. A przede wszystkim, utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza praca ma sens. Wierzymy, że już wkrótce spotkamy się na pokazach filmowych!
Więcej o: