The Rolling Stone wypuścili pierwszy od ośmiu lat singiel. Mick Jagger: Napisałem go w 10 minut

Pierwszy od ośmiu lat singiel The Rolling Stones jest zatytułowany "Living In A Ghost Town". "Proszę, niech to się skończy. Utknęliśmy w świecie bez końca" - śpiewa Mick Jagger, nawiązując do sytuacji na świecie.

Zespół zaczął pracować nad nowym materiałem jeszcze przed pandemią, ale uznał, że akurat ta piosenka po drobnych przeróbkach dobrze oddaje obecny nastrój wielu osób. - Pracowaliśmy nad nią w izolacji. Oto ona - mówi Mick Jagger.

The Rolling Stones - posłuchaj "Living In A Ghost Town"

 

"Living In A Ghost Town" to pierwszy oryginalny utwór zespołu od 2012 roku (wtedy usłyszeliśmy "Doom and Gloom" oraz "One More Shot)". Mick Jagger śpiewa w nim m.in. 

Life was so beautiful / Życie było piękne

Then we all got locked down... / I wszystkich nas zamknęli 

Please let this be over / Proszę, niech to się skończy

Stuck in a world without end /Utknęliśmy w świecie bez końca.

Mick Jagger: Jestem szczęściarzem i jestem tego świadomy

W rozmowie z Zane'em Lowe z Apple Music, Mick Jagger powiedział, że "Living In A Ghost Town" napisał w 10 minut, ale wprowadził drobne poprawki w związku z pandemią. - 20 milionów ludzi straciło pracę zupełnie nie ze swojej winy. Gdy masz mniej pieniędzy, masz więcej zmartwień. Dla wielu to naprawdę ciężka sytuacja. Mam przyjaciół żyjących w maleńkich mieszkaniach w dużych miastach, którzy nie mają dokąd pójść, a potracili posady. Jestem szczęściarzem i jestem tego świadomy, ale nie wszyscy mają tyle szczęścia - mówił wokalista The Rolling Stones.

The Rolling Stones grają od 1962 roku (wtedy Mick Jagger i Keith Richards założyli zespół). Kilka dni temu muzycy wykonali, każdy przebywając w swoim domu, "You Can't Always Get What You Want". Ten występ był częścią koncertu "One World: Together at Home", który odbył się z inicjatywy Lady Gagi i Global Citizen, we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia.

"One World: Together at Home". Andrea Bocelli i Celine Dion w pięknym duecie. Najlepsze występy >>

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o: