Taco Hemingway nagrał #Hot16Challenge2 i przekazał 100 tys. zł na pomoc służbie zdrowia

Polscy raperzy skrzyknęli się w drugiej edycji Hot 16 Challenge, które polega na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji. Tym razem wyzwanie łączy się ze zbiórką na rzecz walczącej z koronawirusem służby zdrowia. Do zabawy dołączył m.in. Taco Hemingway i przy okazji przekazał na rzecz zbiórki pokaźną sumę.
Zobacz wideo

Taco Hemingway to kolejny raper, który zdecydował się przyjąć wyzwanie Hot 16 Challenge w  słusznej sprawie. "Lekarzu, lekarko, pielęgniarzu, pielęgniarko; cały personelu medyczny — dziękujemy z całego serca. My, raperzyny, możemy pomóc tylko tak jak umiemy — rymując ze sobą słowa (czasem ledwo) i pomagając wam zebrać fundusze. Jesteście naszymi bohaterami" - napisał artysta pod youtube'owym wideo, w którym możemy go usłyszeć w premierowym utworze.

Zobacz też: Quebonafide nowym rekordzistą na Spotify. Pokonał kolegę po fachu >>

Taco Hemingway rapuje w Hot 16 Challenge o kolegach i obiecuje nowości

W tekście, przekraczającym nieco regulaminowe 16 wersów, Taco nawiązał m.in. do przyjaźni z Quebonafide, który chętnie przesyła koledze zdjęcia klocków Lego (i zdjęcia te możemy zobaczyć w teledysku). Raper stwierdził też, że "wyda kilka płyt w lipcu", aczkolwiek zabezpieczył się przy tym dopisaną do wyświetlanego tekstu adnotacją "*zobaczymy".

 

Do dalszej zabawy Taco Hemingway nominował Łonę, Krzy Krzysztofa, Lanka, Klocucha, jak również "boysband Taconafide". Sam Taco przyjął nominację Solara, który zapoczątkował wyzwanie i zachęcił do zabawy m.in. Bedoesa i Matę. Z kolei Mata w swojej odpowiedzi na wyzwanie ogłosił, że chciałby zobaczyć przy mikrofonie... Snoop Dogga.

 

Hot 16 Challenge 2. Polska scena hip-hopowa rusza na pomoc służbie zdrowia

Druga edycja hip-hopowej akcji, która po raz pierwszy podbiła polską sieć w 2014 roku, tym razem odbywa się w ramach walki z epidemią koronawirusa. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka pod hasłem “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani, jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia. Taco Hemingway dał wyjątkowy przykład i przekazał na konto zbiórki 100 tys. zł - na ten moment zebrano już ponad 187 tys. zł. Akcję można śledzić na stronie hot16challenge.network, zaś zbiórka jest dostępna pod tym adresem

Więcej o: