Taconafide nagrali Hot 16 Challenge i rapują o... Agacie Dudzie

Taco Hemingway już wcześniej wziął udział w #hot16challange, wpłacając aż 100 tys. na walkę z koronawirusem, a teraz razem z Quebonafide ponownie zarapował. Taconafide w swoich wersach wspominają m.in. Filipa Chajzera i Agatę Dudę.

Taco Hemingway nagrał Hot 16 Challenge i przekazał 100 tys. zł na pomoc służbie zdrowia >>

W swojej zwrotce Taco nawiązał do zachowania Filipa Chajzera w "Dzień Dobry TVN". Prezenter podczas rozmowy na temat stanów lękowych udawał stan, który jego zdaniem miał pokazywać, jak wygląda atak paniki:

Na podłodze góra lodu, czyli Hajsberg, ja przed bójką się nie jąkąm fi-fi-fighter, ty atak paniki masz jak Filip Chajzer

Chwilę później słychać fragment, w którym wspomina o pierwszej damie:

Fifi, pierwsza dama, większość czasu spędzam milcząc, ale chciałem pomóc, bo to p***dolony hip hop.
 

Duet Taconafide wydał w 2018 roku świetnie przyjętą płytę ""SOMA 0,5 mg"", a promował ją trasą koncertową. Teraz po wspólnym podjęciu wyzwania #hot16challange nominowali m.in. Dawida Podsiadło.

Taconafide śpiewa o męskiej depresji. Płyta "Soma 0,5 mg" jest świetna >>

Hot 16 Challenge 2. Polska scena hip-hopowa rusza na pomoc służbie zdrowia

Polscy raperzy skrzyknęli się w drugiej edycji Hot 16 Challenge, które polega na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, a wyzwanie łączy się ze zbiórką na rzecz walczącej z koronawirusem służby zdrowia. Oprócz Taconafide podjęli je m.in. Mata, Norbi czy Solar.

Druga edycja hip-hopowej akcji, która po raz pierwszy podbiła polską sieć w 2014 roku, tym razem odbywa się w ramach walki z epidemią koronawirusa. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka pod hasłem “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani, jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia. Taco Hemingway dał wyjątkowy przykład i przekazał na konto zbiórki 100 tys. zł - na ten moment zebrano już ponad 187 tys. zł. Akcję można śledzić na stronie hot16challenge.network, zaś zbiórka jest dostępna pod tym adresem. 

Zobacz wideo POPkultura - nowy odcinek
Więcej o: