Nagrody Pulitzera rozdano w 15 kategoriach dziennikarskich. Reporterzy "The New York Times" wygrali nagrody w trzech z nich. Laureatem nagrody Pulitzera w kategorii "Dziennikarstwo śledcze" jest Brian M. Rosenthal, autor tekstu o pożyczkodawcach, którzy zniszczyli życie wielu reprezentantów branży taksówkowej w Nowym Jorku. Dziennikarka Nikole Hannah-Jones zwyciężyła w kategorii "Komentarz". Nagrodę tę otrzymała za esej na temat Projektu 1619, który ma na celu umieszczenie zniewolenia Afrykanów w centrum amerykańskiej historii. Nagroda w kategorii "Dziennikarstwo międzynarodowe" powędrowała do zespołu pracowników "The New York Times", którzy stworzyli serię tekstów na temat reżimu Władimira Putina w Rosji.
Nagrody Pulitzera przyznano także dziennikarzom takich gazet i portali jak "The Courier-Journal", "The Washington Post", "The Baltimore Sun", ProPublica, "The Seattle Times", "The New Yorker", "The Los Angeles Times", Herald Press oraz agencji Reuters i Associated Press.
Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji nagród Pulitzera odbyło się w niecodziennych warunkach. W przeszłości laureatów ogłaszano na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, jednak w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa ceremonia odbyła się przez internet. Administrator nagród Dana Caned zauważyła, że po raz pierwszy nagrody Pulitzera rozdano 4 czerwca 1917 r., na niecały rok przed wybuchem pandemii hiszpanki.