Rozdano nagrody Pulitzera. Trzy z nich powędrowały do dziennikarzy "The New York Times"

Nagrody Pulitzera 2020 rozdane! Największym zwycięzcą tegorocznej edycji tego prestiżowego wyróżnienia dla dziennikarzy jest amerykański dziennik "The New York Times", który zgarnął aż trzy medale.

Nagrody Pulitzera rozdano w 15 kategoriach dziennikarskich. Reporterzy "The New York Times" wygrali nagrody w trzech z nich. Laureatem nagrody Pulitzera w kategorii "Dziennikarstwo śledcze" jest Brian M. Rosenthal, autor tekstu o pożyczkodawcach, którzy zniszczyli życie wielu reprezentantów branży taksówkowej w Nowym Jorku. Dziennikarka Nikole Hannah-Jones zwyciężyła w kategorii "Komentarz". Nagrodę tę otrzymała za esej na temat Projektu 1619, który ma na celu umieszczenie zniewolenia Afrykanów w centrum amerykańskiej historii. Nagroda w kategorii "Dziennikarstwo międzynarodowe" powędrowała do zespołu pracowników "The New York Times", którzy stworzyli serię tekstów na temat reżimu Władimira Putina w Rosji.

Nagrody Pulitzera przyznano także dziennikarzom takich gazet i portali jak "The Courier-Journal", "The Washington Post", "The Baltimore Sun", ProPublica, "The Seattle Times", "The New Yorker", "The Los Angeles Times", Herald Press oraz agencji Reuters i Associated Press.

Zobacz wideo Hitchcock - genialny reżyser czy potwór?

Laureatów nagrody Pulitzera ogłoszono przez internet

Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji nagród Pulitzera odbyło się w niecodziennych warunkach. W przeszłości laureatów ogłaszano na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku, jednak w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa ceremonia odbyła się przez internet. Administrator nagród Dana Caned zauważyła, że po raz pierwszy nagrody Pulitzera rozdano 4 czerwca 1917 r., na niecały rok przed wybuchem pandemii hiszpanki.

 
Więcej o: