"Razem być" Zbigniewa Wodeckiego w nowej wersji. "Przy słowach pani Ani Dymnej trudno się nie wzruszyć"

Artyści tacy jak Anna Dymna, Renata Przemyk czy Grzegorz Turnau wzięli udział we wspólnym nagraniu piosenki Zbigniewa Wodeckiego. "Razem być" to nowa wersja utworu, który ukazał się w 1992 roku pod tytułem "Nauczmy się żyć obok siebie". Teledysk do aranżacji wyreżyserowała córka artysty, Kasia Wodecka-Stubbs. Pierwsze komentarze są bardzo pozytywne.
Zobacz wideo

Teledysk do utworu "'Nauczmy się żyć obok siebie', czyli 'Razem być'- na nasze dziś" ukazał się na YouTubie 5 maja - dzień przed rocznicą urodzin zmarłego muzyka. Powstał z inicjatywy Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego i Miasta Kraków, a w nagraniu wzięła grupa kilkunastu artystów i muzyków pochodzących właśnie z tego miasta. Oryginalna piosenka z muzyką Zbigniewa Wodeckiego i wzruszającymi słowami Wojciecha Kejne ukazała się na albumie "Dobrze, że jesteś", a w nowej wersji wydaje się jeszcze bardziej poruszająca.

Czytaj też: Dawid Podsiadło zaśpiewał przebój Zbigniewa Wodeckiego. "Obłędne wykonanie", "ciary na całym ciele"

Nowa wersja "Razem być" Zbigniewa Wodeckiego. "Zabrakło mi tchu ze wzruszenia"

Córka Zbigniewa Wodeckiego w opisie teledysku napisała: "Ten świetnie znany publiczności utwór wydaje się napisany specjalnie na dzisiejsze czasy. Pragniemy, aby przesłanie w nim zwarte towarzyszyło nam zawsze, nie tylko wtedy, gdy jest ciężko. Dziś jednak szczególnie, gdy mimo izolacji dbamy o siebie wzajemnie i walczymy o zdrowie, chcemy podziękować wszystkim, którzy niosą pomoc podczas epidemii - opiece medycznej i ludziom dobrej woli. Bo pomimo wszystko potrafimy RAZEM BYĆ".

 

W nagraniu wzięli udział Renata Przemyk, Anna Dymna, Magda Steczkowska, Marta Bizoń, Beata Rybotycka, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Jacek Wójcicki, Radek Krzyżowski, Ewelina Cassette, Kasia Zawiślak-Dolny, Halina Jarczyk, Magda Bożyk, Anna Szybist, Agnieszka Judycka, Agnieszka Kościelniak, Karolina Kazoń, Grzegorz Łukawski, Rafał Dziwisz, Tadeusz Zięba, Łukasz Klec i Magda Brudzińska.

Pierwsze komentarze pod klipem jasno wskazują, że słuchacze doceniają ten projekt: "Wspaniała inicjatywa! Prześliczny teledysk, cudowne głosy. Pan Zbigniew na pewno jest DUMNY!", "Pięknie. Wspaniałe głosy. A przy słowach pani Ani Dymnej trudno się nie wzruszyć...", "Pan Zbyszek mój nieodżałowany MISTRZ", "Zabrakło mi tchu ze wzruszenia. Cudowni wykonawcy, przepiękny tekst" czy "Fantastyczny utwór, wykonanie i teledysk. Bardzo wzruszający i jakże na czasie".

Czytaj też: Maryla Rodowicz wspomina Zbigniewa Wodeckiego. "Zbierałam szczękę z podłogi"

Więcej o: