#Hot16Challenge2 trwa w najlepsze. Na wyzwanie odpowiedzieli m.in. Paweł Domagała i Jakub Żulczyk

Prężnie działa w sieci akcja "Beef z koronawirusem", której celem jest wsparcie służby zdrowia. Zaczęło się od raperów nagrywających 16-wersowe utwory w ramach #Hot16Challenge2. Teraz do muzycznej zabawy dołączają rozmaite osobowości świata kultury, jak np. Paweł Domagała i Jakub Żulczyk.
Zobacz wideo

Druga edycja hip-hopowej akcji, która po raz pierwszy podbiła internet w 2014 roku, tym razem odbywa się w ramach walki z epidemią koronawirusa. Solar raz jeszcze dał początek wyzwaniu i zachęcił do udziału m.in. Taco Hemingwaya, Matę i Bedoesa. Wszyscy panowie wyzwanie przyjęli i ruszyła lawina. Muzykę zaczęli tworzyć nie tylko raperzy, ale i youtuberzy, aktorzy (ciągle czekamy na Tomasza Karolaka!), wokaliści, a nawet pisarze. 

Zobacz też: Taco Hemingway nagrał #Hot16Challenge2 i przekazał 100 tys. zł na pomoc służbie zdrowia >>

#Hot16Challenge2. W grze już nie tylko hip-hopowcy

- Kękę, bardzo ci dziękuję za nominację do #Hot16Challenge2. Przyłączamy się do akcji i was oczywiście też zachęcam do uczestnictwa - powiedział Paweł Domagała, który zaśpiewał krótki utwór o tym, że "mimo wad, mimo ran i mimo strat ciągle kocha świat".

 

Autorską zwrotką podzielił się również Jakub Żulczyk, którego do #Hot16Challenge2 nominował, "nie wiedząc, co czyni", raper Koza. Pisarz zarapował m.in. o tym, że nie jest raperem (ale wyszło naprawdę zgrabnie!), a do zabawy nominował m.in. Dorotę Masłowską, Pablopavo i Remigiusza Mroza. W ramach nominacji zagranicznej wyzwał natomiast "najtwardsze jądra Górnego Śląska, czyli Szczepana Twardocha".

 

Krzysztof Gonciarz zaproponował, żeby "ludzie bez skilla" nagrywali swoje kawałki pod hasłem #brzydka16challenge, na co przystały dziesiątki youtuberów, ale i np. Mateusz Pawłowski, który przez wiele lat grał w serialu TVP2 "Rodzinka.pl" rolę Kacperka Boskiego.

 

Udzielić się postanowił też Kuba Wojewódzki, choć jego krótkiego występu mianem #Hot16 ochrzcić nie można. Dziennikarz zaprosił za to do szybkiej współpracy specjalnego gościa, czyli Norbiego, który zresztą osobiście go nominował. Prowadzący "Koła fortuny" zrobił w sieci furorę, odpowiadając zaledwie w kilka godzin na wyzwanie youtubera znanego pod pseudonimem Klocuch.

 

#Hot16Challenge2. Muzycy ruszają na pomoc służbie zdrowia

#Hot16Challenge2 oraz #brzydka16challenge promują zbiórkę internetową “Beef z koronawirusem". Zarówno nominowani, jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia walczącym z pandemią. Taco Hemingway dał wyjątkowy przykład i przekazał na konto zbiórki 100 tys. zł - do tej pory zebrano ponad 573 tys. zł. Przebieg akcji można śledzić na stronie hot16challenge.network, zaś zbiórka jest dostępna pod tym adresem.

Więcej o: