OFF Festival Katowice 2020 odwołany. "Zostajemy w domu, do zobaczenia za rok!"

OFF Festival to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. 14. edycja imprezy miała się odbyć na początku sierpnia, jednak z powodu epidemii koronawirusa została przełożona na przyszły rok. "Już przygotowujemy edycję, która wam tę przerwę wynagrodzi" - zapewniają organizatorzy.
Zobacz wideo

OFF Festival Katowice miał się w tym roku odbyć w dniach 7-9 sierpnia. W związku z ciągle obowiązującym zakazem organizowania imprez masowych, organizatorzy 7 maja poinformowali, że dla bezpieczeństwa uczestników i wykonawców, impreza zostanie przeniesiona na przyszły rok.

OFF Festival Katowice 2020 odwołany: To bardzo trudna decyzja

Na oficjalnej stronie festiwalu czytamy "Nie spędzimy razem kolejnego magicznego weekendu w Katowicach, przy najlepszej muzyce świata. Pandemia zniweczyła ciężką pracę setek ludzi, którzy przygotowywali dla Was tegoroczną edycję OFF Festivalu Katowice. Artyści, technicy, realizatorzy dźwięku, oświetleniowcy, ochroniarze, kierowcy, nasi pracownicy... – cała branża koncertowa balansuje już dziś na granicy katastrofy. My też stanęliśmy przed największym wyzwaniem w historii festiwalu. Przetrwamy, jeśli nam w tym pomożecie".

Jednocześnie poinformowano uczestników, że bilety, które zakupili na tegoroczną edycję, będą ważne także w przyszłym roku i gwarantują udział w przyszłorocznej imprezie w najniższej cenie. Organizatorzy proszą też, by nie zwracać wejściówek - te pieniądze pozwolą uporać się z kryzysem wywołanym przez koronawirusa. Dyrektor artystyczny festiwalu, Artur Rojek, przekazał:

Moją największą satysfakcją w tej pracy jest sprawianie Wam satysfakcji, czego nie mogę dzisiaj realizować. Musimy sobie z tym jednak jakoś radzić, a przeszkody są po to, żeby je pokonywać. Trzymajcie się i do zobaczenia za rok!

Reakcje uczestników wskazują, że nie są zaskoczeni tym krokiem. W komentarzach pod ogłoszeniem na Facebooku czytamy "Niby człowiek wiedział, ale jednak się łudził", "To może w przyszłym roku dłuższy?", "To było do przewidzenia. Niemniej, w pełni rozumiemy decyzję. Nie, to żebyśmy byli szczęśliwi, ale rozumiemy ", "Trzymamy bilety, to najlepsza lokata kapitału w czasach inflacji".

Pierwsza edycja OFF Festivalu odbyła się w 2006 roku na terenie kąpieliska "Słupna" w Mysłowicach, a od roku 2010 regularnie organizowana jest w Katowicach. Dyrektorem artystycznym imprezy jest od lat były wokalista zespołu Myslovitz, Artur Rojek. Wydarzenie cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników szeroko pojętej muzyki alternatywnej, doceniania jest także na arenie międzynarodowej. W 2012 roku OFF otrzymał prestiżową nagrodę European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości, często jest tez określany mianem jednego z najlepszych letnich festiwali na świecie.

Więcej o: