Marian Lichtman nie bierze jeńców w #Hot16Challenge2. "Czy to rapy? Oj, byczku..."

Kiedy Łona wyzywał do wzięcia udziału w #Hot16Challenge2 Mariana Lichtmana, prawdopodobnie nie spodziewał się, że ten na wyzwanie faktycznie odpowie. Tymczasem członek grupy Trubadurzy i pasjonat scatu podjął się zadania - i nie oszczędzał sił.
Zobacz wideo

#Hot16Challenge2, czyli druga edycja hip-hopowej akcji, która po raz pierwszy podbiła polską sieć w 2014 roku, wymknęła się raperom spod kontroli. "Gorące 16-tki", czyli szesnastowersowe utwory, nagrywają youtuberzy, aktorzy, wokaliści, pisarze czy dziennikarze. Do ich grona dołączył Marian Lichtman, nominowany przez Łonę. Powiedzieć, że dał z siebie wszystko, to jak nie powiedzieć nic.

Zobacz też: Artur Andrus rapuje w #Hot16Challenge2: Nikt mnie nie przepędzi z krzesła >>

#Hot16Challenge2. Marian Lichtman oferuje mocne wersy: Jepepepepej, bą bą bą, skrrrt!

Znany przede wszystkim z występów z zespołem Trubadurzy kompozytor i perkusista od kilku lat działa głównie w obrębie muzyki disco polo, ale łączy ją ze swoją wielką pasją, którą jest śpiewanie scatem. Tą właśnie formą Lichtman posłużył się w #Hot16Challenge2:

 

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy romans Lichtmana z hip-hopem. W grudniu 2018 roku muzyk pojawił się w audycji "Hejterska 4" w Czwórce Polskiego Radia, gdzie scatował do takich podkładów jak np. "Tamagotchi" Taconafide.

 

Tymczasem pod #Hot16Challenge2 w wykonaniu Lichtmana posypały się takie komentarze jak m.in. "Niesamowite, że tak rzadko zerka Pan na tekst utworu. To sztuka przy tak trudnych wersach", "Ja bym nie ogarnął bezsensownego wysrywania z siebie dźwięków w takim stylu i z taką klasą jak Pan Marian. Podziwiam" i "Jeżeli ten challenge byłby konkursem, mielibyśmy zwycięzcę".

Nie ma wątpliwości, że w całym wyzwaniu nikt nie popisał się oryginalnością równą tej, którą zaprezentował Marian Lichtman, i zdecydowanie to szanujemy. Do dalszej zabawy artysta zaprosił Krzysztofa Krawczyka, Aldonę Orłowską oraz hip-hopowy duet Dwa Sławy. 

#Hot16Challenge2. Muzycy ruszają na pomoc służbie zdrowia

#Hot16Challenge2 promuje zbiórkę internetową pod hasłem “Beef z koronawirusem". Zarówno nominowani, jak i fani mogą wpłacać pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia walczącym z pandemią. Taco Hemingway dał wyjątkowy przykład i przekazał na konto zbiórki 100 tys. zł, które co godzinę jest bogatsze o kilka kolejnych tysięcy. W piątkowe popołudnie wynik wynosił ponad 960 tys. zł, co oznacza, że  zbiórka osiągnie założony cel 1 mln zł. Przebieg akcji można śledzić na stronie hot16challenge.network, zaś zbiórka jest dostępna pod tym adresem.

Więcej o: